Hlavní navigace

Vyřazení OA u FO vedoucí PU

• (neregistrovaný) 83.208.210.---

2. 1. 2009 10:38

Po ukončení leasingu jsme OA v ceně 1000Kč zařadili jako drobný majetek. Chápu dobře, že při vyřazení OA ho vyřadím v tého ceně do osobní spotřeby podnikatele, a on ho při případném prodeji během následujících 5 let dodaní (prodejní cenu)?
    Ještě mi není zcela jasné - to OA musí být nějakou dobu vedené v evidenci - nebo je to jedno, případně je jiný postup u OA, které je v evidenci např. již 5 let?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 1. 2009 11:53

anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

Re: Vyřazení OA u FO vedoucí PU
      Po odkoupení po ukončení leasingu musíte auto zařadit do OM, jinak by nájemné nebylo daňově uznáno.
      Pokud se rozhodnete, že auto vyřadíte následující den po zařazení, pak vám v tom nic nebrání. Prodej bude podéhat zdanění a to v době 5 let od data vyřazení.

• 2. 1. 2009 14:42

LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

Jen drobný dotaz - DPH nebylo uplatňováno (např. montážní auto)? Píšete o ceně 1000Kč - obvyklé je 1190Kč.

• 5. 1. 2009 14:03

bbbb (neregistrovaný) 85.71.122.---

Nebylo účtováno, cenu jsem řekla odhadem, jen jsem dopředu přemýšlela, jak to OA vyřadit. Nikdy jsem nic takového nedělala... Takže buď ho vyřadíme interním dokladem do osobní spotřeby v té evidované ceně a prodej bez zdanění je možný až po 5-ti letech.

Děkuji za reakce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).