Hlavní navigace

Počáteční stav pokladny a banky v POHODĚ

• (neregistrovaný) 213.191.111.---

3. 1. 2009 16:31

Dobrý den,
    mám problém se zápisem počátečního stavu k 1.1.2009 do knihy pokladny a banky v programu pohoda.
    V nápovědě je uvedeno, že mám založit nový doklad k 1.1. a předkontaci BEZ a že doklad nastaví počáteční stav.
    Ale při tisku pokladní knihy je řádek PS nulový a mnou zapsaný doklad o PS je uveden jako klasický příjmový doklad (pohyb)
    nevěděl by někdo jak na to?
    Děkuji moc za rady
    Honza

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 1. 2009 16:37

Zdenka (neregistrovaný) 85.13.127.---

Re: Počáteční stav pokladny a banky v PO
      V agendě pokladna nebo banka zadejte klasický příjmový doklad s počátečním stavem k 1.1.2009 a částku a v předkontaci napiště BEZ. Tímto se Vám do pomocných knih zapíše počáteční stav - nikoliv v HÚK, tam musíte jít přes "počáteční stavy a navolit to ručně, nebo převodem z roku na rok, ale to byste si vymazal data, která navádíte nyní, takže ve Vašem případě budete i do HÚK navádět počáteční stavy ručně.

• 3. 1. 2009 16:51

Zdenka (neregistrovaný) 85.13.127.---

To ano, to by se načetl, ale pisatel zcela evidentně nečeká na uzávěrku a již účtuje "naostro" nový rok 2009, takže to si tím pádem vše musí zadat ručně. Zd.

• 3. 1. 2009 17:17

Janina (neregistrovaný) 213.29.196.---

paní Zdeno,účtovat může naostro,ale když si v Pohodě zadá účtovat na přelomu období,tak se rozúčtuje každý rok zvlášť a počátek se mu načte dodatečně,taky ještě může něco opravit a pak bude hledat,já bych to nechala v pohodě Pohodě

• 3. 1. 2009 16:47

Janina (neregistrovaný) 213.29.196.---

počátek se vám automaticky načte až po uzávěrce roku 2008 nebojte

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).