Hlavní navigace

Nemoc-náhrada mzdy od 4.dne nemoci

 • (neregistrovaný) 90.177.71.---

  5. 1. 2009 9:41

  Dobrý den,
  chci si jen ujasnit placení náhrady mzdy při nemoci. Náhrada mzdy se proplácí od čtvrtého dne nemoci a jen za pracovní dny. Který den se začne proplácet náhrada mzdy při nemoci v případě, že pracovní dny zaměstnanců jsou pondělí - pátek a začátek nemoci bude buď ve středu,ve čtvrtek nebo v pátek - ve všech případech začnu proplácet v náhradu mzdy až od pondělí? A další dotaz zda svátek se v tomto případě bude také počítat do pracovního dne, když je placený?...Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 1. 2009 9:53

   anonymous

   Re: Nemoc-náhrada mzdy od 4.dne nemoci
   Vždyť to sama píšete, že náhrada bude až od čtvrtého !pracovního! dne, tedy nemůže být shodně od pondělí, když člověk začne marodit pokaždé v jiný den.

  • 6. 1. 2009 6:13

   jk (neregistrovaný) 79.127.236.---

   Re: Nemoc-náhrada mzdy od 4.dne nemoci
   Pane anonymous, v tomto případě to bude skutečně pondělí, kdyby nastoupil nemoc už v úterý tak první proplacený den bude v pátek. Skuste si to před kalendářem spočítat na prstech.

  • 6. 1. 2009 7:33

   Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

   Re: Nemoc-náhrada mzdy od 4.dne nemoci
   Začne-li neschopnost ve středu, prvním placeným dnem bude pondělí, ale při neschopence od čtvrtka to je úterý a při neschopence od pátku je to středa. Ten člověk má pracovní dny pondělí až pátek. Nejde o kalendářní dny, ale o pracovní dny daného zaměstnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).