Hlavní navigace

Poskytnuté vzorky

• (neregistrovaný) 85.70.111.---

5. 1. 2009 12:35

Prosím zkušenější o radu.
    Od roku 2005 jsme rozdali pěknou řádku zboží jako vzorky.Toto zboží se pouze převedlo z jednoho skladu na sklad druhý.
    Je nějaká legální možnost, jak toto zboží jednorázově ze skladu odepsat. Je celkem jasné, že už se nám zpět nikdy nevrátí.
    Moc děkuji za Vaše rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 1. 2009 13:19

ales (neregistrovaný) 92.62.226.---

Re: poskytnuté vzorky
      bud bych ho dle zakona "zlikvidoval" dle opotrebeni jako vzorky nebo jeste lepe prodal tomu komu jsem ty vzorky dal za minimalni cenu. tj. treba co kus to 1,- + dph.
      pokud vite, ze davate vzorky, tak se divim, ze si je porad vedete jako vas majetek, ale na jinem skladu, kdyz vite, ze se jiz nikdy nevrati.
      dam vzorek = prodam ho dotycnemu za 1,-. mam hotovo a nemusim po letech vymyslet co se skladem kde mam 1.000.000,- ktery nemam. ;o)

• 5. 1. 2009 13:32

Evka (neregistrovaný) 85.70.111.---

Děkuji za radu, teď již vím, že jsme si zadělali na problém. Ale vedení nechce vzorky prodávat.
      Upřesníte prosím, co znamená "zlikvidovat"dle zákona?
      Děkuji

• 5. 1. 2009 14:08

nedavno jsem to delal s klientem, kdyz se potreboval zbavit vzorku na prodejne cca z let 2000 - 2006.
      zakon o danich z prijmu §24 odst.2 zg)
      jedna se o vydaje danove uznatelne.
      musi se udelat presny soupis, nejlepe z inventarnich karet, nejlepe rozdelit na kopicky. napr. uplne znicene, velmi opotrebovane, atd.
      zvolit si % za kolik by se to realne dalo jeste prodat. komise seznamy odsouhlasi, a pak ty zasoby date do nakladu v tech %. tj. zbozi mel na krame traba za 1.000.000,- lidi do toho tak mlatili az tomu upadlo kde co a jde to prodat tak akorat na topeni. ;o). udelat jeste nejlepe nejake fotky cehosi co bylo zbozi. dat tomu 5% prodejnosti. no a ze skladu to vyndam za 50.000,-

• 5. 1. 2009 17:47

A nemohu to dostat ze skladu prodejkou? Za nějakou symbalickou cenu?

• 5. 1. 2009 22:42

Ales (neregistrovaný) 89.24.7.---

Ano. To jsem psal hned na zacatku. Psala jste ze sef to prodavat nechce. Na jednu prodejku bych to ze skladu nevyndaval. Chce to nejak verohodne.
      Pri darovani vzorku bych udelal prodejku s ppd, penize bych nechtel. Jen aby obdarovany si to dal do ucetnjctvi. Ted dodatecne bych to nejak rozdelil podle toho kdo vzorky dostal. Jestli je toho fakt hodne tak bych ten sklad popoustel alespon dva roky.

• 6. 1. 2009 6:51

Děkuji, ten prodej jsem probrala ještě večer se šéfem a vlastně ho tak trochu donutila.
      Potřebuji to prostě zlikvidovat, je to cca 90 tis.bez DPH.
      Myslíte , že je moc "kách" udělat z 90 pouze 2 ?
      Od nynějška si to již pohlídám.Prostě jsme to nedomysleli.
      Ještě jednou díky moc.

• 6. 1. 2009 15:20

;o) myslim ze jo. co se ty likvidace dle zakona jak jsem napsal vyse, tak to chce trosku prace. seznamy, komise, ... a i tak z 90 udelat 2 bych nevidel moc pekne.
      ja bych si to rozdelil dle odberatelu, vystavil bych jim faktury jeste v roce 2008 k tomu jim dal rovnou prijmovy pokladni doklad ze vam to uhradili hotove a poslal s dopisem kazdemu at si to daji do ucetnictvi. to by byl muj postup. popr. se dohodl s vetsima odberatelema, ktery jsou vstricni a nacpal jim do faktury vzorky i tech, kterym to posilat nechcete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).