Závodní x obvodní lékař

  • (neregistrovaný)

    12. 1. 2009 13:19

    a ještě jeden dotaz.. máme závodní lékaře.. ale lidi nosí neschopenky od svých obvodních lékařů... vedení chce dát do směrnice, že neschopenky budou jen od závodního, se mi to tedy nezdá, proč bych měla jezdit daleko k závodnímu lékaři, když kousek od bydliště mám obvodního. Nevíte je to někde striktně určeno? že se musí k závodnímu lékaři? a může to firma nařídit ve svých organizačních směrnicích?

    děkuji
    Blanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 1. 2009 13:22

      anonymous

      Re: závodní x obvodní lékař
      Je to totální nesmysl, podle platných zákonů je svobodná volba lékaře, takže ať se vedení s odpuštěním probudí a nedělá si zbytečně problémy. To nemá cenu ani dále komentovat.

    • 12. 1. 2009 13:54

      VH

      Re: závodní x obvodní lékař
      Ano, je to nesmysl, ale naopak je ze svobodné volby lékaře vyňata závodní preventivní péče, takže pokud půjde např. o posouzení zdrav. způsobilost konat určitý druh práce v konkrétních pracovních a provozních podmínkách daného zaměstnavatele, pak zaměstnanec nemůže touto svobodnopu volbou argumentovat, resp. může. ale bez jakokoliv relevance.

    • 12. 1. 2009 13:56

      blanka (neregistrovaný)

      Re: závodní x obvodní lékař
      děkuji moc, jste úžasní...:))

      Blanka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).