Re: pracovní smlouva, DPČ, DPP - změny?
Pokud zaměstnavatel dohodne částku za hodinu, je to sjednaná odměna. Podle nového ZP se už nejedná o "předpokládaný" rozsah práce, ale "rozsah práce", takže formulace "do 10 hodin měsíčně" není přijatelná. Formulace Vámi uváděná odpovídá zrušené právní úpravě, kdy se na dohody aplikovala právní úprava PP jen ve stanovených případech (jednalo se např. o zákl. zásady pracovněprávních vztahů). Od 1.1.07 se naopak tato právní úprava aplikuje, avšak s výjimkami podle § 77 ZP a jenom podotýkám, že v těchto výjimkách není uveden institut překážek v práci na straně zaměstnavatele (který byl do 31.12.2006 vyloučen), tudíž tato překážka nastává, pokud zaměstnavatel sjedná rozsah a poté zaměstnanci nepřiděluje práci (nově se zaměstnanec domáhá výplaty náhrady odměny, do 31.12.06 se domáhal náhrady škody).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Vláda bude i v květnu zasahovat do cen paliv. Mění se výpočet
Odhlášené zaměstnance už znovu najdete. ČSSZ opravila chybu
Daňové přiznání v ohrožení? Podání vám může zkomplikovat přetížený systém
Zaměstnavatel vás pozdě přihlásil k pojištění. Jaké nastanou komplikace?
Systém hlášení úspěšně pokračuje, tvrdí stát. Zaměstnavatelé se mezitím „hroutí“
Dobírka jako smažák české e-commerce. Bude mít fanoušky, ale hospodu vám nezachrání
14. 1. 2009 10:17
Dobrý den, prosím Vás, jsou nějaké změny od 1.1.2009 co se týká uzavírání pracovních smluv, dohod o provední práce a dohod o pracovní činnosti? Také zda se mění nějaké §, podle kterých se uzavírají.
Děkuji Hanka