Re: Dokládání cen PHM u podnikatele
Stačí doklady za nákup PHM, které se dají přiřadit ke služebním jízdám (např. před jízdou 1-2 dny, ale záleží na individuálním posouzení).
Např. natankuji 1. v měsíci plnou nádrž a pojedu 5. den v měsíci na krátkou cestu, pak použiji pro doložení ceny PHM doklad z 1. kal. dne a neměl by nastat problém.
Re: Dokládání cen PHM u podnikatele
Díky za odpověď.
Mám od podnikatele všechny účtenky za nákup PHM, které po celý rok uskutečnil. Najezdí "služebně" opravdu hodně a není reálné, aby před každou jízdou natankoval, aby měl účtenku. Na základě účtenek pak používám ceny a průběžně mu proplácím náhrady. Na konci roku to kontroluji s vyhlášenou cenou podle pokynu MF a vždy mi vyšlo, že jsem vyplatila o něco méně, tak jsme to tak nechávali. Letos poprvé mi vyšlo, že jsem vyplatila cca o 3 tis. více. Teď nevím, jestli mám o 3 tis. náklady pro klid snížit a nebo obstojím u FÚ s účtenkami, když mám např. 4 nebo 5 (souhrnných) účtenek za měsíc. Jak by jste postupovali?
Re: Dokládání cen PHM u podnikatele
Ponechala bych to tak, jak jste spočítala podle dokladů za PHM.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
Vláda bude i v květnu zasahovat do cen paliv. Mění se výpočet
Odhlášené zaměstnance už znovu najdete. ČSSZ opravila chybu
16. 1. 2009 16:47
Prosím o radu. Jakým způsobem by měl podnikatel dokládat cenu PHM u soukromého vozidla. Stačí účtenky o nákupu PHM, kde mi bude přibližně sedět počet litrů nakoupených PHM a spotřebovaných podle ujetých km za určité období. Nebo musí být účtenka u každé uskutečněné ceny?
Děkuji za názory, přeji hezký zbytek dne.