Re: Daň. přiznání k darovací dani - SPĚC
Dle par. 19/4 ZDDD se počítá 20 tis. Kč na jednoho dárce. To co přesahuje tuto částku, se daní. Formulář si najdete na webu, dejte si do googlu vyhledat a určitě Vám vyjede. Bohužel jsou všechny ve formátu *.pdf, takže se musí vypisovat ručně.
Měli byste být na FU registrováni alespoň k dani z příjmů právnických osob - i když daň neplatíte, registraci byste měli mít, nebo tím, že podáte přiznání k DZP, tím se od této daně osvobodíte.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Vláda bude i v květnu zasahovat do cen paliv. Mění se výpočet
Odhlášené zaměstnance už znovu najdete. ČSSZ opravila chybu
Daňové přiznání v ohrožení? Podání vám může zkomplikovat přetížený systém
Zaměstnavatel vás pozdě přihlásil k pojištění. Jaké nastanou komplikace?
Systém hlášení úspěšně pokračuje, tvrdí stát. Zaměstnavatelé se mezitím „hroutí“
Dobírka jako smažák české e-commerce. Bude mít fanoušky, ale hospodu vám nezachrání
19. 1. 2009 10:52
Jsme občanské sdružení a za 2. pololetí 2008 jsme přijali dary v hodnotě 22.000,- Kč. Podle mých informací, pokud hodnota převýší částku 20.000,- Kč, musíme podávat daňové přiznání k darovací dani, ikdyž budou tyto dary od daně osvobozeny. Je tomu tak? Na FÚ registrovaní zatím nejsme. Zajímá mě, jestli se musíme na FÚ registrovat a jakým způsobem se podává daňové přiznání k darovací dani. Kde najdu na toto formulář a jaké všechny doklady kromě kopií darovacích smluv k tomu musím doložit. Jediné co vím, že to musí být do konce ledna. Prosím poraďte. Děkuji mnohokrát.