Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
27. 1. 2009 13:02
Za rok 2008 vyplatím jednateli odměnu 12 000,- Kč, splatnou v lednu 2009.
1) Jak budu o této odměně účtovat (předpokládám, že ještě do prosince), čísla účtů??
2) A jak ji mám zdanit, budu odvádět daň FÚ, nebo si to zdaní jednatel sám, ve svém daň přiznání jako příjem?? Tzn. já vyplatím čistých 12 tis. Kč
3) A co sociální a zdravotní na OSSZ, jak bude přesný výpočet??
Jedatel vykonává funkci na základě mandátní smlouvy, je to majitel, jednatel v jedné osobě, jiného zaměstnance s.r.o. nemá.
3) Za celý rok 2008 jsem ho nepřihlásila na OSSZ ani na FÚ, mám to udělat nyní jako jednorázově za prosinec a hned ho zase odhlásit, protože od ledna budeme mít nového jednatele?
4) novému jednateli od ledna bude vypláceno 5 000,-/měsíc na základě mandátní smlouvy (má jiný hlavní pracovní poměr, kde platí sociální a zdravotní), mám ho někde přihlásit?? ČSSZ, FÚ
5) budu z té odměny 5 000,- za měsíc odvádět sociální a zdravotní a daň FÚ, nebo si to zdaní jednatel sám, jako svůj příjem ve svém daň přiznání?? Tzn. já vyplácím měsíčně 5 000,- čistého
děkuji mockrát