Re: Daň z nemov. - úmrtí manžela - PROSÍ
Můžete ustanovit sebe jako společného zástupce a podáváte pak jedno přiznání za všechny spoluvlastníky a platíte také vy. Je třeba o tom jen uvědomit FÚ. Zkušenosti mám takové, že pokud přijdete na FÚ k správci, který vás má na starosti, velice ochotně vám pomůže a nadiktuje takříkajíc do pera.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
29. 1. 2009 20:37
Dobrý den, prošla jsem všechny příspěvky týkající se daně z nemovitostí, bohužel jsem nenašla podobný případ. Prosím tedy o radu. V roce 2008 zemřel manžel, který byl vlastníkem a spoluvlastníkem některých nemovitostí - hlavně pozemků. Pozůstalost byla z části rozdělena na třetiny - manželku a 2 dcery (jedna zletilá a jedna nezletilá) a zčásti převedena jen na dcery. Kdo podává přiznání k dani z nemovitostí? Může manželka s tím, že se sice uvede jako spoluvlastník, ale řádek 221 nevyplní a zaplatí tak daň celou za sebe i dcery? Nebo musí podat daňové přiznání každý dědic - spoluvlastník sám za sebe? Za odpověď všem předem děkuji.