Hlavní navigace

dotaz pro právníka - pracovní právo

  • (neregistrovaný) 81.19.35.---

    3. 2. 2009 9:09

    Kamarád pracuje jako vedoucí v jednom skladě nábytku. Teď tam přišel nový ředitel a chce si na toto místo dosadit svého člověka. Už s ním sepsal pracovní smlouvu a kamarádovi dává na podpis dodatek k smlouvě, kde by vykonával nižší post za méně peněz. Kamarád to podepsat nechce. Pokud by nepodepsal ten dodatek má nárok na odstupné? Dále kamarád zjistil, že už asi půl roku není placen podle mzdového výměru. Loni dostal nový mzdový výměr, ale placen byl stále podle starého (základní mzda asi o 2 tis. nižší). Myslíte, že by se dalo toto uplatnit a okamžitě skončit pro nevyplacení části mzdy 15 dnů po splatnosti a požadovat odstupné? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2009 10:03

      pája

      Re: dotaz pro právníka - pracovní právo
      >Kamarád pracuje jako vedoucí v jednom skladě nábytku.
      >Teď tam přišel nový ředitel a chce si na toto místo
      >dosadit svého člověka. Už s ním sepsal pracovní smlouvu
      >a kamarádovi dává na podpis dodatek k smlouvě, kde by
      >vykonával nižší post za méně peněz. Kamarád to
      >podepsat nechce. Pokud by nepodepsal ten dodatek má nárok na
      >odstupné?

      nelze ho donutit k podpisu, když nesouihlasí, ať to nechá zam-tele řešit výpovědí a s odstupným- § 52 c) ZP.


      Dále kamarád zjistil, že už asi půl roku
      >není placen podle mzdového výměru. Loni dostal nový
      >mzdový výměr, ale placen byl stále podle starého (základní
      >mzda asi o 2 tis. nižší).

      Pokud nebyl placen podle nového mzd.výměru, zam-tel porušil hrubým způsobem své povinnosti dle ZP, musí mu to doplatit, řešení dle § 56 b) se vztahuje i na nevyplacení části mzdy

      Myslíte, že by se dalo toto
      >uplatnit a okamžitě skončit pro nevyplacení části mzdy
      >15 dnů po splatnosti a požadovat odstupné?

      zrušení PP- ano, nárok na odstupné dle § 67 / 1 ZP ano, trojnásobek.

      Děkuji

    • 6. 9. 2019 12:35

      marek (neregistrovaný) 80.188.125.---

      Dobrý den. agentura kde mám nastoupit do práce mi řekli že mi daji slevu na dane ja jim řekla že jako duchotkyne mám odvádět jen 15 procent ona mi řekla že budu platit 2700 udelali semnou dvě smlouvy nevim jestli mam vzit tu praci děkuji Ježková

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).