Re: předčasný důchod-možnost pracovat
myslím, že je to zákon o důchodovém pojištění § 37
Re: předčasný důchod-možnost pracovat
sleduji vaši diskuzi. řeším zrovna ten samý problém, jestli si můžu najít brigádu na DoPP když pobírám předčasný důchod. je to velice krásně placené, tak bych o to nechtěl přijít. není problém, že mi bude zaměstnavatel zaplatí za těch 150 hodin např. 50000 hrubého? jedná se o prodej zboží a pokud se mi to podaří vše prodat tak je za to tato jednorázová odměna. :) díky
Re: předčasný důchod-možnost pracovat
Ano, můžete uzavřít DOPP. Podepište u něj daňové prohlášení a můžete uplatnit i slevu na poplatníka. Pokud by Vám tu odměnu pak zúčtoval třeba do jednoho měsíce a srazil zálohu na daň, pak po skončení roku ještě podáte přiznání, ve kterém uplatníte celoroční slevu na poplatníka a vrátí se Vám zpět i daně.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
4. 2. 2009 13:57
Prosím může se pracovat když je v předčasném důchodu. V historii jsem četla že pouze na DPP. Hledám v zákoně "O organizaci a provádění soc.zabezpečení" nemůžu najít za jakých podmínek lze případně nelze, poradíte prosím paragraf, kde to přesně najít. Moc děkuji.