Re: NÁROK na novou dovolenou - prosím sp
Jestli neměl zůstatek z r.2008, tak za leden ( 21+1) mu vznikl nárok na dovolenou za odpr.dny. Jestli si to vybral v ledu, stále bude mít splněnou podmínku pro vznik nároku za 1/12 , protože čerpání doovolené ( stejně jako svátek ) se pro účely dovolené posuzuje jako by tytodny pracoval. Klid :-)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
5. 2. 2009 11:18
konec HPP k 31.1.2009, měsíční mzda prav.prac.doba, zaměstnanec odpracoval 19,5 dne, přičtu 1 svátek 1.1.= 20,5 dnů, pak čerpal 1,5 dne nové dovolené, leden 21 prac.dnů + svátek, Měl zaměstnanec nárok čerpat již 1,5 dne nové dovolené , když neodpracoval 21 dnů bez té dovolené? Už jsem v tom nějak zamotaná Děkuji