Re: sleva na manželku co nutno doložit
Důležitější je snad doklad o tom, že si vůbec můžete slevu na manželku uplatnit ne?? Tzn. potvrzení o jejich příjmech (nesmí přesáhnout 68000 za rok, popř. čestné prohlášení, že tuto částku nepřekročila...¨) Oddací list myslím, vůbec není třeba.
Re: sleva na manželku co nutno doložit
***
To se velmi mýlíte. Podle zákona je zaměstnanec povinen prokázat existenci manželky, povinnost dokládat výši příjmu však nemá. Stačí když výši jejích příjmů pravdivě vyplní v části III. Prohlášení poplatníka.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
12. 2. 2009 15:22
Je nutné mít kopii oddacího listu a rodných listů dětí, když se uplatňuje sleva. Nebo stačí, když zaměstnanec předloží ke kontrole a není pořízena kopie.