Re: Krácení slev na dani
Kdy se dítě narodilo? Kdy se oženil? Podle toho se krátí, ne podle toho, kdy k vám nastoupil.
Zaměstnavatel s daňovým přiznáním svého zaměstnance nemá nic společného, jak by tam mohl figurovat jeho účet? Nebo máte na mysli Vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti?
Re: Krácení slev na dani
dítě se narodilo v roce 2007, oženil se v roce 2006. takže uplatním celou částku na dítě i na manželku?
Jde mi o to, že jsme mu každý měsíc vypláceli daň. bonus na dítě a nezažádali jsme FÚ o vrácení tohoto bonusu a zaměstnanci teď vychází na daň. přiznání přeplatek 10 680 Kč.
Re: Krácení slev na dani
Těžko posoudit bez konkrétních částek, ale o ten vyplacený bonus musí zaměstnavatel požádat FÚ, nelze řešit prostřednictvím daňového přiznání zaměstnance. Obávám se, že budete muset stejně vypisovat formulář na každý měsíc zvlášt, i když žádáte najednou.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
13. 2. 2009 8:45
Dobrý den,
máme 1 zaměstnance HPP od 1.4.2008 doposud, 1 dítě, manželka na mateřské. Prosím o kontrolu - můžu v daňovém příznání pro rok 2008 uplatnit 18 630Kč na manželku, 8010 Kč na dítě a na poplatníka uplatním celou částku 24840 Kč nebo také jen 18630 Kč?
Dále zaměstnavatel vyplácel měsíčně bonus na dítě, ale nepožádal FÚ o vrácení, nyní mi vychází přeplatek 8010 Kč za těch 9 měsíců (pokud je výše uvedený výpočet správný).Můžu napsat na daň.přiznání v žádosti o vrácení daň. přeplatku účet zaměstnavatele? nebo jak postupovat ..
děkuji za odpověď