Re: ještě pracovní úraz a dan přiznání k
Na FÚ mě řekli, že příjem z pacovního úrazu je podle §6, tzn. že se napíše do řádku č. 31 (přičte se k hrubému příjmu) a daň se napíše do řádku č. 84. Tak nevím ... Můžete se ještě někdo přidat se svým názorem? Byla bych vám vděčná, než začnu vyplňovat.
Re: ještě pracovní úraz a dan přiznání k
no právě, každý říká něco jiného. Tak kde to tedy píšete???
Re: ještě pracovní úraz a dan přiznání k
patří do pra.6,máte potvrzení o zdanitelných příjmech od pojišťovny
zkuste se zamyslet,měli jste2 možnosti,jak si top nechat vyplatit:
1.přímo pojišťovna vyplatila Vám
2. vyplatila zaměstnavateli a ten potom Vám
Vám to vyplácela pojištovna,protože jste to tak chtěli,ale kdybyste chtěli aby pojištovna zaplatila zaměstnavateli a ten Vám to potom vyplatil ve výplatě,tak by to danil jako dle pra.6
Re: ještě pracovní úraz a dan přiznání k
Podávala jsem jedné osobě za rok 2007 DAP a tam jsem příjem za její pracovní úraz uvedla do řádku č. 31 podle §6 a FÚ mi DAP nevrátil ani se neozvali, že by to bylo špatně. Takže spoléhám, že letos mi to na řádku č. 31 projde také a budu to psát jako další hrubý příjem. Jsem rozhodnutá, ale být vámi, bych si zavolala na váš FÚ, jak to chtějí oni.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
13. 2. 2009 10:35
Prosím o kontrolu, z kooperativy jsem dostala potvrzení o příjmech za úraz. tak uhrn příjmu z prac. úrazu napíšu do kolonky č. 40 ? a skutečně sražená záloha do kolonky č. 85 a udělám přílohu 2 a tam do kolonky č.207 napíšu ten příjem z pracovního úrazu? Je tak správně?