Re: uskuteč.zd.pl. - faktura z EU
Datum vystavení dokladu není datum vystavení poskytovatelem služby, ale datum, kdy byly doplněny údaje dle zákona o DPH §31 doklad o poskytnutí služby osobou registrovanou v jiném členském státě. Datum zdanitelného plnění je stanoven v
§21 odst.5a) Při poskytnutí služby se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné dnem jejího poskytnutí nebo dnem vystavení daňového dokladu s výjimkou splátkového nebo platebního kalendáře nebo dokladu na přijatou úplatu, a to tím dnem, který nastane dříve.
Ve Vašem případě použijete kurz 31/1, tehdy byla služba ukončena.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
18. 2. 2009 11:18
Dobrý den, mám fakturu z Holandka - reverse charge, zprostředkování ubytování za období leden 2009, na faktuře jsou v hlavičce uvedeny tyto údaje: Zeitraum 01.01.-31.1.09, Datum(vystavení) - 02.02.2009. Rezervece proběhla v lednu, ale odsouhlasení akcí za leden dle přílohy bylo provedeno až 2.2.Tak nevím kdy byla služby ukončena jestli 01 nebo 02. Nevím do kterého měsíce mám fakturu zahrnout do ledna nebo února, jsme měsíční plátci DPH a jakým kurzem ji přepočítat jestlu 31.1. nebo 2.2. V zákoně je uvedeno, že plnění je uskutečněné dnem poskytnutí služby nebo dnem vystavení dokladu.? Děkuji