Hlavní navigace

Provize u stravenek a DPH

  • (neregistrovaný) 90.176.49.---

    23. 2. 2009 13:45

    Četla jsem v minulých dotazech a odpovědích dva různé názory na zaúčtování. Někdo napsal, že DPH z provize uplatnit v plné výši, u někoho jiného jsem našla, že i DPH dělí na 55% uznatelných a 45% neuznatelných. Co je správně?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2009 14:06

      Janina (neregistrovaný) 213.29.196.---

      Re: Provize u stravenek a DPH
      Pokud stravenky vracíte,protože jste je nakoupila od zákazníků,pak odečítáte celé DPH,ty procenta platí ,když je dáváte zaměstnancům,protože tam jim dáváte nějaký příspěvek a né celou část hodnoty té stravenky

    • 23. 2. 2009 14:13

      mnm (neregistrovaný) 90.176.49.---

      Re: Provize u stravenek a DPH
      Jo, myslela jsem DPH 19,- Kč, které je u provize, když kupuju stravenky a pak je prodám zaměstnancům. Takže 55% = 10,45 Kč si odpočtu v DPH přiznání (343) a 8,55 dám na jaký účet u podvojka?

    • 21. 12. 2012 10:21

      Serena (neregistrovaný) 88.101.13.---

      Re: Provize u stravenek a DPH
      Podle mě holý nesmysl uplaťnovat jen část DPH a část ne. DPH není uplaťnováno pokud se nejedná o osvobozenou činnost nebo nezdaňovanou. Častečně uplaťnovat DPH by bylo podle mě možne jen v případě, že by daní zaměstnanci pracovali častečně v činnosti, kde DPH není možno uplaťnit (např. kdy je od DPH osvobozeno).

    • 23. 2. 2009 14:12

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: Provize u stravenek a DPH
      Dle pokynu D300 k §24 odst.2 bod 19 by se měl poplatek rozdělovat do nákladů 55/45%. Na školení, kde přednášel zaměstnanec FÚ, nám ale bylo řečeno, že zákon hovoří pouze o stravování nikoli o vedlejších nákladech, takže by měl být poplatek účtován celých 100% do daňových nákladů.
      Na daňovou uznatelnost jsou tedy dva různé názory. DPH ale prý uplatňovat celé.

    • 25. 4. 2009 8:16

      zeg (neregistrovaný) 213.191.111.---

      Re: Provize u stravenek a DPH
      Máme na to právě kontrolu z FÚ, můžete alespoň napsat, ze kterého FÚ byl onen zaměstnanec, který toto tvrdil. Jedná se mi hlavně o to DPH. Provizi dělíme klasicky. Díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).