Re: nemoc zaměstnance
Zaměstnavatel mu nemůže dát v době nemoci výpověď. Ale usuzuji, že nešlo o výpověď, ale o okamžité zrušení pr.poměru
pro hrubé porušení prac.právních povinností. Zrušte to. Na nemocenskou má nárok. Je to lajdák, nebo ležel někde " v bezvědomí". Kdyby s tím někde lítal, neuspěli byste . Ale nevzdávjte to, dejte mu písemné varování o možnosti výpovědi, -li s konkrétní výtkou, že je povinen neprodleně oznámit , že je v pr.neschopnosti . Odhlášení se dá zrušit, lepší než pak platit náhrady za neplatné zrušení pr.poměru. Chápu Vás, toto je prostě černá můra- někteří zaměstnanci s doručením důležitých dokladů prostě někdy otálejí , aniž by tušili, co tím způsobí.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
25. 2. 2009 14:32
Moc prosím přítomné o radu co mám dělat. Zaměstnanec nechodil od 1.2.09 do zaměstnání, nezvedal telefony a ani se nikterak neomluvil v práci. Zaměstnavatel mu dal k 20.2.09 výpověď. (celou dobu byla psána neomluvená absence) Dnes přišel zaměstnavateli obyčejný dopis, ve kterém byla pomačkaná neschopenka od 1.2. a žádné vyjádření (nemoc byla něco jako chřipka). Zaměstnavatel ale neměl vůbec možnost tohoto zaměstnance (problémový) kontrolovat v jeho nemocesnkém stavu, nehledě na to, že po 14-ti dnech musí odesílat neschopenku na OSSZ (neschopenka není ukončena). Jak se má zachovat zaměstnavatel, když zaměstnanci ukončil pracovní poměr (zaměstnanec nedoručil neschopenku tak jak mu nařizuje zákon - měl jí celou dobu u sebe a ani neuznal za vhodné oznámi to). Zaměstnanec je již odhlášen na OSSZ i VZP. Musí mu proplatit neschopenku i když vůbec nebyla doručena? Předem děkuji za Vaše vyjádření.