Hlavní navigace

Lide na DPP srazkova do prehledu zavisla

  • (neregistrovaný) 89.102.33.---

    27. 2. 2009 10:00

    Dobry den, volal jsem na FU a bylo mi receno ze zamestnanci na DPP kteri maji pod 5000,- mesicne a spadaji pod srazkovou se musi uvest ve vyuctovani srazkove na titulni strane a v priloze pocet zamestnancu k 1.12. Je topravda? Slecna podle hlasu znela mlade a odpovidala lehce nejiste, chci se jen ujistit jestli neco nedelam spatne

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2009 13:03

      Jana O. (neregistrovaný) 213.29.63.---

      Re: Lide na DPP srazkova do prehledu zav
      Ano, i dohodáři se srážkovou daní se píší na titulní stranu vyúčtování závislé činnosti.

    • 27. 2. 2009 19:45

      AM (neregistrovaný) 85.71.155.---

      Re: Lide na DPP srazkova do prehledu zav
      Cituji z publikace Mzdová účetní 2008, str. 261:
      "Příloha č.1 - Počet zaměstnanců ke dni 1.12.200. ... - do tohoto výkazu se zapisují počty zaměstnanců, kteří jsou k 1.12.200. evidováni na mzdových listech. To znamená, že se jedná o zaměstnance, kterým byl k uvedenému datu zúčtován příjem ze závislé činnosti, bez ohledu na to, jak byl zdaněn (srážkovou nebo zálohou na daň), a také bez ohledu na to, zda nějaká daňová povinnost po uplatnění slev či daňového zvýhodnění vznikla. Neuvádějí se pouze zaměstnanci, kteří jsou příslušníky ve služebním poměru podle zákona č. 153/1994 Sb."
      Kapitolu zpracovala Věra Příhodová, FÚ Olomouc. Takže důležité je, že se zúčtovává příjem ze závislé činnosti (def. v § 6 daň. zákona). Příloha č. 1 se používá pro rozdělení výnosu z daně z příjmu na jednotlivé obce podle poměru počtu zaměstnanců v přísl. obci (vykázaných v příloze č.1) k celkovému počtu zaměstnanců takto vykázaných v ČR (z.243/2000 Sb. o rozpočtovém určení daní).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).