Vrácení daně

  • (neregistrovaný)

    27. 2. 2009 12:57

    Dobrý den, kamarád byl v loni 2měsíce /leden,unor/ zaměstnaný a pak do konce roku podnikal /OSVČ na hlavní/ v zaměstnání skončil. Dan mi vyšla 1080 Kč ale v zaměstnání odvedl 6255,- tak mi vyšel přeplatek, to mu budou vracet? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2009 13:29

      pet (neregistrovaný)

      Re: Vrácení daně
      Děkuji a ještě by mě zajímalo, když má ŽL - kde zahájení provozování živnosti je od 1.2.2008 ale začal až v březnu, poněvadž leden unor byl zaměstnaný a zálohy soc,zdrav má od března tak zda to je v pořádku. nebo měl platit zálohy už od unora?

    • 27. 2. 2009 13:32

      Karin (neregistrovaný)

      Re: Vrácení daně
      *** Zálohy mu byly odvedeny ze zaměstnání, nemusí tedy platit z podnikání, protože HPP bylo jeho hlavní činnosti. Určitě si podnikání nahlásil od 1.3. jak na zdravce, tak na socce? Nebo od 1.2., ale jako vedlejší činnost a následně pak od 1.3. jako hlavní??

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).