Hlavní navigace

Odpis N1-první majitel

  • (neregistrovaný) 88.102.223.---

    27. 2. 2009 13:10

    N1 koupeno 12/2007,odpisová skupina 1a (14,2%),rovnoměrný odpis.Rok 2008-odpisová skupina 2 (22,25%),ale firma neuplatnila možnost 10% zvýšení ( první majitel) v roce 2007, může nyní v roce 2008 použít 19,75% pro výpočet odpisu dle §31d)? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2009 13:39

      xb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Odpis N1-první majitel
      Nechápu proč chcete použít nižší odpis, ale 22,25% je jako maximální tzn, že můžete udělat daňový ve výši 0%,5% nebo 19,75%
      (7) Při rovnoměrném odpisování se stanoví odpisy hmotného majetku za dané zdaňovací období ve výši jedné setiny součinu jeho vstupní ceny a přiřazené roční odpisové sazby. Poplatník může na základě svého rozhodnutí použít i sazby nižší než maximální sazby uvedené v odstavci 1. Sazby nižší než maximální sazby uvedené v odstavci 1 nemůže použít poplatník uvedený v § 2, který uplatňuje výdaje podle § 7 nebo § 9 odst. 4 a je povinen vést odpisy pouze evidenčně podle § 26 odst. 8 anebo používá hmotný majetek pouze zčásti k zajištění zdanitelného příjmu a do výdajů k zajištění zdanitelného příjmu zahrnuje poměrnou část odpisů podle § 28 odst. 6.

    • 27. 2. 2009 13:55

      jc (neregistrovaný) 88.102.223.---

      Re: Odpis N1-první majitel
      máte pravdu,špatný dotaz:) no jo pátek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).