Re: náhrada mzdy
ZP § 199 + příloha k nařízení vlády č. 590/2006Sb.
vyšetření nebo ošetření zaměstn. ve zdr. zařízení na nezbytně nutnou dobu,s náhradou mzdy,pokud vyšetření nebo oštření nebylo možno provést mimo pracovní dobu podmínkou dále je, že jde o nejbližší zdravotnickíé zařízení bydlišti nebo pracovišti zaměstance ,které je ve smluvním vztahu k jeho zdr.pojišť.- bylo-li vyšetření-ošetření provedeno v jiném zdr.zařízení poskytne se nádr.volno po celou nezbytně nutnou dobu ,ale náhrada mzdy přísluší jen za dobu ,kterou by zaměstanec potřeboval k návštěve nejbližšího takového zdr. zařízení
Re: náhrada mzdy
Děkuji Vám za odpověď. Pokud tedy žena je vyslána svým ošetřujícím lékařem na mamografické vyšetření do Ústí nad Labem vzhledem k tomu, že bydlí v Litoměřicích a spadá tedy pod toto centrum, a její zaměstnání je v Praze, lze určit, na jakou dobu jí přísluší náhrady mzdy?
Re: náhrada mzdy
V Praze, tedy nejblíže jejímu pracovišti, jsou jistě také mamografy. Takže musíte určit, jak dlouho by asi vyšetření a dojezd do práce trval, kdyby byla na mamogr. vyšetření v Praze. Pokud ovšem nebylo možné vykonat vyšetření mimo její pracovní dobu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
28. 2. 2009 14:03
Zaměstnavatel tvrdí, že náhrada mzdy při pracovním volnu na vyšetření u lékaře náleží pouze za dobu, kterou strávím v ordinaci, to je např. 20 minut. Odmítá brát ohled i na nutnost navštívit specializované odd. v nemocnici, které je mimo místo bydliště i pracoviště. Je v právu?