Hlavní navigace

Daň z převodu nemovitostí

  • (neregistrovaný) 77.48.85.---

    2. 3. 2009 21:49

    Dobrý den,
    v roce 2008 jsem prodala nemovitost, ze které jsem uhradila daň z převodu nemovitostí. Mám povinnost ještě platit daň z příjmu z této nemovitosti a případně v jaké výši? Děkuji. Lucie

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2009 22:22

      ... (neregistrovaný) 81.90.174.---

      Re: Daň z převodu nemovitostí
      § 4 Osvobození od daně
      (1) Od daně jsou osvobozeny

      a) příjmy z prodeje rodinného domu, bytu, včetně podílu na společných částech domu nebo spoluvlastnického podílu, včetně souvisejícího pozemku, pokud v něm prodávající měl bydliště nejméně po dobu 2 let bezprostředně před prodejem. Obdobně se postupuje také u příjmů z prodeje rodinného domu, bytu, včetně podílu na společných částech domu nebo spoluvlastnického podílu, včetně souvisejícího pozemku, pokud v něm prodávající měl bydliště bezprostředně před prodejem po dobu kratší dvou let a použije-li získané prostředky na uspokojení bytové potřeby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).