Hlavní navigace

Příjmy z pronájmu.

• (neregistrovaný) 88.102.77.---

3. 3. 2009 9:28

Dobrý den, chtěla bych se prosím poradit, jak přesně se můžou uplatnit výdaje při pronajímání bytu ? Pronájem se skládá z čistého pronájmu+záloha služby= celé příjem? Do výdajů mohu služby spojené s bytem za celý rok, pokud trvá pronájem teprve od 3/08 ? Děkuji moc za odpověď!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2009 10:58

Lina

Re: Příjmy z pronájmu.
      xxxxxxxxx
      příjmem z pronájmu je pro pronajímatele čisté nájemné, tj. např. za m2 + za vybavení např. spotřebiči.
      Zálohy na služby nejsou Vaším výdajem, protože je vyúčtováváte nájemci, platí si služby sám (Vaším prostřednictvím).
      To jenom tak zhruba, zkuste se proklikat,... jinak pokud nemáte výdaje např. na opravy, údržbu uvedeného bytu, tak zkuste paušální výdaje 30% z příjmů...

• 3. 3. 2009 13:46

Helča (neregistrovaný) 89.102.113.---

Já jen doplním, pokud budete uplatňovat skutečné výdaje, můžete navíc uplatnit odpisy a v případě, že splácíte úvěr na pořízení mohou tam být i úroky a poplatky za úvěr.......

• 3. 3. 2009 18:52

Miška (neregistrovaný) 88.102.77.---

Děkuji, odpisy vím i zařízení bytu ! Já jsem ale při kontrole FÚ narazila, že úroky z hypotéky neuznali, pokud tam poplatník nebydlel ( neznamená to trvalé bydliště) ale oni zjisťují u svědků-sousedů zda tam přímo poplatník bydlí.

• 4. 3. 2009 8:50

Helča (neregistrovaný) 89.102.113.---

Ty úroky z hypotéky jsem nemyslela jako odčitatelnou položku, ale jako výdaj k příjmům z pronájmu, to je rozdíl. Jedná se přeci o výdaj, který musíte vynakládat na byt, ze kterého vám plynou příjmy z pronájmu. U FÚ jsem se takto nesetkala s problémem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).