Hlavní navigace

Co zdanit? žádé příjmy, jen úroky BU

  • (neregistrovaný) 77.48.127.---

    6. 3. 2009 11:23

    Prosím o radu, vedle zaměstnání podnikám, ale za minulý rok jsem neměla žádný příjem, jen mi na firemní účet chodily úroky z BU a přišel mi přeplatek z OSSZ. Co s tím? Mám to sečíst, uplatnit si z toho 50% a takhle to zanést do přiznání? A tyto příjmy a výdaje také zadat pro výpočet soc. a zdr. pojištění? díky moc, mám v tom nějaký zmatek

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2009 19:24

      Lina

      Re: co zdanit? žádé příjmy, jen úroky BU
      xxxxxxxxxxx
      Jen si zrekapituluji - podnikání máte jako vedlejší, nepíšete, jak velký přeplatek z OSSZ jste obdržela, podle zák o daních z příjmů není povinna podat daňové přiznání FO, která má příjmy ze zaměstnání a jejíž příjmy (podle § 7 - 10) vedle zaměstnání nepřekročily 6000 Kč (§38g ZDP). Pokud je to víc, pak DP.Tolik FÚ.

      Na OSSZ bych vyplnila jejich přehled, doložila příjmy ze zaměstnání za rok 2008, povinnost platit důch. poj. Vám pravděpodobně nevznikla, pravděpodobně nedosáhnete rozhodného příjmu, který zakládá účast na důch. pojištění, je to něco přes 51 tis.

      U zdravotního Vám asi vyjde nějaký mini doplatek,... 50% x 13,5%
      Je to jenom zhruba, rozhodující je částka, jakou jste obdržela.
      Jo, příjmem pro pojistné bude jenom ten přeplatek, úrok patří pod příjem podle §8 a z toho se ZP a SP neodvádí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).