Hlavní navigace

Tiskopis přehled pro ĆSSZ-řádek30

• (neregistrovaný) 78.24.11.---

6. 3. 2009 14:38

dobrý den, vyplnuji nový tiskopis pro sociálku za rok 2008, pracoval jsem a podnikal na vedlejšák. zaměstnavatel mi dal Potvrzení, ale na něm není uvedeno kolik za mě zaplatil sociální a tak nevím co mám doplnit do ř.30.
    účetní mi řekla že ví že je nyní nějaká změna, ale neví jak má vypadat to potvrzení. nevíte to někdo prosím? poradíte na co to má potvrdit nebo do čeho vyplnit? je to mladá žába.
    a prosím Vás , do přehledu pro VZP se to taky musí někam napsat, kolik jsem odvedl ze zaměstnání na zdravotní? a pokud ano, který je to řádek, nenašel jsem to.
    děkuji Luboš

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2009 14:47

JS (neregistrovaný) 89.103.117.---

Re: tiskopis přehled pro ĆSSZ-řádek30
      Tento údaj potřebujete pouze v případě, že by se Vás týkal strop pro vyměřovací základ na ZP a SP. Ten je 1 034 880 Kč. Pokud na něj součtem hrubé mzdy a podnikání nedosáhnete, nemusíte tuto kolonku vyplňovat.

• 6. 3. 2009 14:50

Jarmila (neregistrovaný) 88.102.87.---

Re: tiskopis přehled pro ĆSSZ-řádek30
      Potvrzení,které jste dostal od zaměstnavatele je zřejmě potvr.o výdělku pro daně.Zaměstnavatel vám musí vydat ještě potvrzení pro sociálku o době trvání a výši příjmů ze zaměstnání pro posouzení výkonu vedlejší samost. výd.činnosti,kde je uveden vyměřovací základ ze zaměstnání.Stačí když je 96tis. a jste posuzován jako vedlejšák.Je to vlastně hrubá mzda.Do řádku 30 se tato částka napíše kvůli případnému překročení max.vyměř.základu což je 1.034880.-Kč.Co by bylo nad tak z toho se neodvání sociální.U ZP je to stejné a je to na ř.13(VZP).
      Nejsou to částky,které odvede zaměstnavatel,ale vyměřovací základy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).