Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé mají poslední šanci dohlásit údaje, jinak hrozí zamítnutí hlášení
Senioři přicházejí o miliony kvůli falešným daním. Policie varuje před novým trikem
ČSSZ varuje před zásadní chybou v registraci zaměstnavatele
Invalidní důchod se mění na starobní. Kolik budete pobírat?
Od margarínu v televizi po nákupní AI agenty: Fascinující cesta e-commerce
Daňový trapas Říčan: Za vyšší daň z nemovitostí totiž může radnice, ne berňák
9. 3. 2009 11:40
Dobrý den,
v našem účetním systému jsem dělala loni roční zúčtování za rok 2007 ručně, tzn., že jsem až při výpočtu mzdy za 2/2008 dala buď přeplatek nebo nedoplatek-ručně.
Letos v tom samém systému mohu dělat roční zúčtování automaticky, vše je v pořádku až na to, že na mzdovém listě zaměstnance mám jinou da%n než na formuláři ročního zúčtování za rok 2008, je nižší, protože v roce 2008 (resp. za rok 2007 jsem mu vracela přeplatek ručně).
Teď nevím, zda při výpočtu letos mám tento přeplatek brát v úvahu nebo ne, tzn., že bych letos měla v řádku 21 from. Výpočet daně a daňového zvýhodnění úhrn skutečně sražených záloh za rok 2008-přeplatek za rok 2007 ??
Děkuji za radu.