Hlavní navigace

Část inval - sleva na dani - doklady

• (neregistrovaný) 90.179.69.---

9. 3. 2009 15:58

Dobrý den,
    zaměstnanec má manželku, která je od 7/2008 částečně invalidní. V období 1-6/2008 měla jen příležitostný přivýdělek a danila 15%. Od 7/2008 je v evidenci na ÚP. Jaké doklady mám požadovat od zaměstnance, abych mohla zjistit, zda má jeho manželka národ na jeho slevu na dani? Tento případ je pro mne docela složitý a nechci udělat nějakou chybu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2009 17:25

mzdovka (neregistrovaný) 85.70.248.---

Re: Část inval - sleva na dani - doklady
      trochu tomu nerozumím..asi jste myslela,aby si mohl manžel uplatnit slevu na manželku,v tom případě nemusíte mít doklady žádné,je na jeho prohlášení a to na str. 4 na daň.prohlášení,že jeho manželka neměla v r.08 větší příjem než 68 tis.,do příjmu se započítává hrubá mzda,ČID,podpora z ÚP,ev.nemocenská, pokud součet těchto částek nepřesáhne 68 tis.,může si manžel uplatit slevu na manželku,mzd.účetní v tomto případě nemá povinnost zkoumat,jaký příjem tam byl,je to jen na poplatníkovi.
      nerozumím tomu: zda má jeho manželka nárok na jeho slevu na dani ?? asi jste to myslela jinak,ne?

• 9. 3. 2009 17:39

Zuza66 (neregistrovaný) 90.179.69.---

Re: Část inval - sleva na dani - doklady
      Děkuji za odpověď - formulovala jsem to komplikovaně. Myslela jsem, jestli má manžel nárok na slevu na dani na manželku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).