Hlavní navigace

Chybné roč. zúčt. 2007, co s tím?

• (neregistrovaný) 80.251.246.---

11. 3. 2009 21:35

Zjistila jsem, že v roce 2007 provedl podnikatel (mzdy si dělal sám) chybně roční zúčtování svým zaměstnancům (v jejich neprospěch).

Vyúčtování daně za rok 2008 ještě není na FÚ podáno (vím, mělo být do 20/2, ale začala jsem dělat pro něj dělat až lednové mzdy).

Chybu jsem zjistila díky tomu, že na FÚ chtějí doložit jednotlivá roční zúčtování zaměstnanců za rok 2007, protože o výši přeplatku podnikatel neponížil odvod záloh a částka ročního zúčtování 2007 vychází ve Vyúčtování daně z příjmů za zaměstnance 2008 jako přeplatek a FÚ by měl vracet.

Jak nyní postupovat? Zaměstnanci byly "ošizeni".

Mám provésto zúčtování za rok 2007 jakoby "znova"í, doplatit zaměstnancům přeplatky k datu původních vyplacených přeplatků.

Jsem ze zpracování mezd v jeho pojetí zoufalá....

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2009 0:48

Jarmila (neregistrovaný) 88.102.87.---

Re: Chybné roč. zúčt. 2007, co s tím?
      Já osobně bych provedla správné roční zúčtování za rok 2007 a domluvila bych se na FÚ na dalším postupu,jak správně vyplnit roční zúčtování za rok 2008.Na našem FÚ to chodí tak,že pokud jsou takové nesrovnalosti,tak si domluvíme schůzku a provedeme rok 2007 a rok 2008 společně,možná je to vyjímka,ale ušetříme si práci na obou stranách,než nějaké vypisování,že je něco špatně.Raději vše srovnat dříve,jak později.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).