Hlavní navigace

Měna a faktura na Slovensko

• (neregistrovaný) 89.176.129.---

12. 3. 2009 15:37

Budeme dodávat zboží na Slovensko. Zajímali by mě dvě věci. Odběratel poskytl svoje DIČ, já to ověřil na stránkách daňové a měnové unie. Stačí to ověřit takto nebo mám žádat o nafaxování kartičky od odběratele, že je skutečně plátcem? A druhá věc, bylo dohodnuto, že nám zaplatí za zboží 10 000 EURO - stačí mít na faktuře jenom údaj, že cena zboží je tolik a tolik v EURECH a českou měnu do toho neplést (pouze připojit větu, že byl použit kurz pro přepočet do účetnictví ze dne vystavení faktury). Budu fakturovat bez DPH - je plátce a převezme na Slovensku, má být také na dokladu odkaz, že se jedná o osvobozené plnění?? Nerad bych v tom udělal chybu. Díky moc za postřehy

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2009 6:35

JankaM (neregistrovaný) 193.165.9.---

Re: Měna a faktura na Slovensko
      Taky posíláme zboží do SK, na faktuře máme zboží rozepsané dle skl.kodů. Nebo by stačilo napsat zboží dle přílohy. Ale určitě je důvěryhodnější zboží rozepsat : název, množství, cena/množství.
      Na fakturu píšeme odkaz na zákon: osvobozeno od DPH dle par.č.64 odst.1.
      Kvůli intrastatu ještě uvádíme celkovou váhu a dodací podmínky (FCA, EXW..)
      Jak píšete, českou měnu bych do faktury nepletla, ale kurz pro přepočet bych nechala, my ho teda na faktuře nemáme, je veden v účetnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).