Hlavní navigace

Odpis vozu při ukončení podnikání

  • (neregistrovaný) 83.69.33.---

    13. 3. 2009 9:08

    Dobbrý den,   chtěla bych požádat o radu. Podnikám od června 2008 jako fyz.osoba, plátce DPH, koupila si užitkový automobil a  vložila do majetku. Z osobních důvodů musím podnikání zrušit k 31.12.2008 a můj dotaz zní , jak odepsat vůz v roce 2008 a jak ho evidovat dále, v roce 2009 jsem ho prodala a jak postupovat v roce 2009, budu muset dělat přiznání? Díky moc Renča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2009 12:56

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Odpis vozu při ukončení podnikání
      V roce 2008 máte nárok na plný odpis vozidla, se skončením podnikání končí váš obchodní majetek, poté při prodeji zdaníte příjem jako ostatní dle § 10 a výdajem bude ZC vozidla k 31.12.2008. Musíte podat DP. Z toho důvodu, že tento příjem není osvobozen do 5 let od vyřazení majetku z OM.Pozor ještě na DPH, musíte postupovat dle § 78 ZDP, pokud jste si uplatnila odpočet DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).