Hlavní navigace

Exekuce

• (neregistrovaný) 92.62.224.---

15. 3. 2009 14:49

Dobrý den,
    chtěla jem se zeptat ohledně dopravníhoho podniku.
    Měla jsem tam pokutu z roku 2002 kterou jsem neuhradila.V roce 2008 si tuto pokutu odkoupil exekutor to mi bylo řečeno na DP. Panu exekutorovi jsem psala e-mail kolik moje pokuta dělá ted´, bylo mi odepsáno 18 400 kč. Na DP jsem měla pokutu 1006 kč . V e-mailu od pana exekutora jsem neměla nic než moje číslo exekuce a číslo účtu na který mám zaslat peníze.Tato částka mi příjde vysoká , když si mou pokutu odkoupil teprve minulý rok.
    Děkuji předem za odpověď

Hušková Lucie

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 3. 2009 14:58

Renata (neregistrovaný) 94.138.100.---

Re: Exekuce
      A na co chcete odpověď? Úroky vám nenarůstají od loňského roku, ale už od r.2002, kdy vám tu pokutu vyměřili. Navíc jsou tam určitě náklady exekutora, soudní výlohy...Vyžádejte si exekuční výměr, tam budete mít všechno hezky rozepsané. Ale mám obavu, že proti tomu nic nezmůžete

• 15. 3. 2009 18:44

zdenek (neregistrovaný) 86.49.127.---

bohužel to chce velice rychle zaplatit,protože podobná zkušenost s DPmBrna po 2,5 letech byla za 27000,00 takže rychle domluvit s exekutorem aby to nenarůstalo. Z.

• 16. 3. 2009 1:07

... (neregistrovaný) 94.138.100.---

Je to na občanskoprávní řízení - můžete namítat nepřiměřené náklady exekuce nebo nejdříve spíše nepřiměřený poplatek z prodlení, ale nejdříve si spočítejte vymáhanou částku. V občanskoprávním řízení je poplatek z prodlení 2,5 promile denně. Ano, je to hodně (skoro 100% ročně), ale kde není žalobce, není soudce. Proto vám fandím. aby to někdo dotáhl až do rozumného konce. tj. změně právního řádu. Ústavní soud by mohl konečně zrušit nesmyslně vysoký poplatek z prodlení stanovený v době, kdy banky dávaly úrok z vkladů 20 a více procent ročně. Třeba se dočkáme rozumného srovnání s úrokem z prodlení platného dle obchodního zákoníku... Pokud bojovat nehodláte, zaplatíte dle aktuálního stavu.

• 16. 3. 2009 8:11

xy5

odměna exekutora také není nejmenší, takže pokud jste se chtěla soudit, to jste měla dávno, nevím, jestli nyní něco zmůžete
      pokud exekuci nezaplatíte a máte zam-tele, tak to přijde do zaměstnání a tam MÚ musí postupovat dle zákona, tj. srážet částku, která je na exekuci uvedena

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).