Re: potvrzení o zdanitelných příjmech
Je povinen do 10 dnů na žádost vystavit. Běžně se to dělá tak, že bývalý zaměstnanec zavolá, já vypíšu a on se pro to staví (případně zašlu). Ale když na ústní žádost nereaguje, tak je potřeba mu žádost napsat a pak si pro potvrzení dojít. Nebo rovnou dojít hned, protože už je půl března. On nemá povinnost to zasílat. Pokud sestra nemá povinnost z nějakého jiného důvodu přiznání podávat (např. podniká nebo má příjem z nájmu apod.), tak může podat přiznání i později a daně jí budou vráceny.
Re: potvrzení o zdanitelných příjmech
A když to do 10 dnů od písemné žádosti nevystavil? Už jsme na něj zkoušeli i fígle, jakože jsme to zkusili podat ale FÚ nás s tím vyhodil s tím, že chybí to určité období. Ale ani to na něj nepomohlo..
U přítelkyně to je o to horší, jestli nemá povinnost potvrzení zaslat, že pro ní by to znamenalo si dojet přes půl republiky k zaměstnavateli jen kvůli jednomu papíru..
Je to někde v zákonech, že to musí vystavit??
Re: potvrzení o zdanitelných příjmech
Zákon o daních z příjmů, § 38j odst. 3. Někdy Fú akceptují i výplatní pásky, ale pokud zaměstnavatel existuje, tak Vám to asi neuznají, musíte to z něj dostat. Řekněte mu, že si na něj budete stěžovat na FÚ i na ispektorátu, třeba to zabere.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
15. 3. 2009 21:51
Zdravím, sestra a přítelkyně mají problém s bývalým zaměstnavatelem (každá měla jiného..) - zaměstnavatel se nemá k tomu, aby jim dodal potvrzení o příjmech. Bez toho nemohou podat daňové přiznání a když ho nepodají, přijdou o možné navrácení daně. Jak s tímto nešvarem bojovat, jak vymoct ze zaměstnavatele potvrzení o příjmech?