Hlavní navigace

Příjem za klinickou studii

  • (neregistrovaný) 80.188.252.---

    16. 3. 2009 11:48

    Dobrý den.
    Poplatník - lékař obdržel příjem za provedení klinické studie (testování léků). Vedle toho má příjmy ze zaměstnání.
    - Považují se ty příjmy za klinickou studii za příjmy podle §7 ZDP ?
    - Je možné uplatnit paušální výdaje 40% ?
    - Je třeba z toho platit ZP (podobně jako u atorských honorářů) a SP ?

    Děkuji za pomoc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 3. 2009 13:38

      Ivana (neregistrovaný) 88.102.141.---

      Re: Příjem za klinickou studii
      Podívejte se na zákon o DPH co se považuje a nepovažuje za příjmy. Mimochodem, pokud částka nepřesahuje 20 000,- Kč není nutno se o tom zmiňovat.

    • 16. 3. 2009 13:57

      Vojta (neregistrovaný) 80.188.252.---

      Re: Příjem za klinickou studii
      Jsou to statisícové částky. Ten § 7 ZDP i ostatní ustanovení jsem si samozřejmě přečetl, nicméně nejsem z toho moudrý, jestli tam tento typ příjmů patří. Ale kam jinam by to patřilo.

    • 16. 3. 2009 15:04

      Ivana (neregistrovaný) 88.102.141.---

      Re: Příjem za klinickou studii
      Ano, je nutné i tyto příjmy zdanit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).