Hlavní navigace

Příjem nezletilého

  • (neregistrovaný) 89.235.36.---

    16. 3. 2009 13:53

    Prosím o radu, příjem nezletilého za prodej dřeva ve vlastním lese, zdaní zákonný zástupce? Dle § 10, uplatní náklady 80%?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 3. 2009 15:22

      Jerry (neregistrovaný) 62.177.107.---

      Re: Příjem nezletilého
      Vůbec nezáleží na tom, jak je starý, ale na tom, že je les jeho /nezletilého/. Vůbec nezáleží zda má vlastní les, v Praze 3 domy /k pronájmu/ anebo natáčí filmy. Prostě zdaní on sám a ne zákonný zástupce. Paušál je přirozeně jeho paušál.

    • 16. 3. 2009 21:26

      Anna Z (neregistrovaný) 89.103.43.---

      Re: Příjem nezletilého
      Nezletilénu je 13 let, může uplatit na sebe nezdanitelnou částku, daňové zvýhodnění na něho jako na dítě uplatňuje zákonný zástupce. Domnívám se že ano. Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).