Hlavní navigace

SOS práskačka !! moc spěchá prosím,

  • (neregistrovaný) 80.251.252.---

    16. 3. 2009 19:10

    musím za poskytnutí databáze adres od fyzické nepodnikající osoby
    nad 40000,- tuto osobu nahlásit na FÚ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 3. 2009 19:47

      Vladimír 2

      Re: SOS práskačka !! moc spěchá prosím,
      Ale vůbec nespěchá! To mělo být před měsícem
      viz §34/5
      (5) Právnické osoby a fyzické osoby mající příjmy z podnikatelské a jiné samostatné výdělečné činnosti 15) nebo z pronájmu, 16) které provádějí úhrady fyzickým osobám za jejich jinou samostatně výdělečnou činnost 17) nebo za pronájem 18) a z těchto úhrad nesrážejí daň, jsou povinny uskutečněné úhrady oznamovat svému místně příslušnému správci daně, pokud u jednotlivé fyzické osoby přesáhne úhrada částku 40 000 Kč za kalendářní rok. V oznámení se uvede jméno, bydliště, případně místo podnikání fyzické osoby, vyplacená částka, den a důvod úhrady. Oznámení se zašle nejpozději do 15. února po skončení kalendářního roku, v němž byla úhrada provedena

    • 16. 3. 2009 19:47

      e. (neregistrovaný) 88.103.110.---

      Re: SOS práskačka !! moc spěchá prosím,
      viz zákon 337/1992 sb. o správě daní a poplatků, § 34, odst. 5 - myslím, že toto sem nepatří, ale pokud má příjemce v účetnictví fakturu na tak vysokou částku a měl by kontrolu, je možné, že by si správce daně dodavatele databáze dohledal a u něj by zjišťoval, zda tento příjem příjem přiznal a zdanil. Pokud by se toto stalo po několika letech, mohlo by to být pro "dodavatele" databáze dosti drahé!

    • 16. 3. 2009 20:09

      Máša (neregistrovaný) 80.251.252.---

      Re: SOS práskačka !! moc spěchá prosím,
      Prosím, ohlašují se pouze nájmy nebo VŠECHNY úhrady fyzickým osobám za cokoliv?? Předem děkuji.

    • 16. 3. 2009 20:37

      Máša (neregistrovaný) 80.251.252.---

      Re: SOS práskačka !! moc spěchá prosím,
      A ještě prosím, ta nepodnikající fyzická osoba musí příjem 45000,- zdanit v daň. přiznání?

    • 16. 3. 2009 21:29

      Máša (neregistrovaný) 80.251.252.---

      Re: SOS práskačka !! moc spěchá prosím,
      Je tam psáno:příjem z jiné samostatně výdělečné činnosti, ale co když se jedná o § 10 a ne o § 7, tak se to hlásit nemusí nebo jak to je? děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).