Hlavní navigace

Pracovní úraz a DP

  • (neregistrovaný) 88.102.189.---

    17. 3. 2009 8:48

    Dobrý den, pokud měl zaměstnanec pracovní úraz, který byl finančně odškodněn musí si podávat sám DP? Roční zúčtování mu tedy zaměstnavatel udělat nemůže? A do jakého § se tyto příjmy uvedou? Do § 10?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2009 8:52

      R.K. (neregistrovaný) 62.40.68.---

      Re: Pracovní úraz a DP
      Dle paní na našem FÚ - příjem za pracovní úraz se uvede do par. 10 - vyplní se příloha č. 2. Zaměstnanec si musí DP podat sám.

    • 17. 3. 2009 8:55

      PavlaS (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: Pracovní úraz a DP
      ne do § 6,od pojišťovny dostane potvrzení o zdanitelných příjmech,protože Vám byla sražena i záloha na daň,když odškodnění bylo vyšší jak 5000 Kč

    • 17. 3. 2009 9:03

      R.K. (neregistrovaný) 62.40.68.---

      Re: Pracovní úraz a DP
      Takto jsem to měla původně vyplněné a na našem FÚ mi to vrátili s tím, že to mám předělat tak jak jsem popsala výše.

    • 17. 3. 2009 9:12

      xy5

      Re: Pracovní úraz a DP
      >>>Dobrý den, pokud měl zaměstnanec pracovní úraz, který
      >>>byl finančně odškodněn musí si podávat sám DP? Roční
      >>>zúčtování mu tedy zaměstnavatel udělat nemůže? A do
      >>>jakého § se tyto příjmy uvedou? Do § 10?
      >>>
      >>>Děkuji
      >>
      >>Dle paní na našem FÚ - příjem za pracovní úraz se
      >>uvede do par. 10 - vyplní se příloha č. 2. Zaměstnanec
      >>si
      >>musí DP podat sám.
      nevěřím, že takovýto nesmysl podala pracovnice z FÚ, aby se vyplňovala příloha č. 2 - odškodnění PÚ se píše do ř. 31 (je to vlastně souběh příjmů od více "zam-telů")

      >
      >ne do § 6,od pojišťovny dostane potvrzení o
      >zdanitelných příjmech,protože Vám byla sražena i záloha na
      >daň,když odškodnění bylo vyšší jak 5000 Kč

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).