Hlavní navigace

Prokazování alkoholu na pracovišti

  • (neregistrovaný) 88.100.145.---

    17. 3. 2009 11:43

    Musí být provedená zkouška detalkoholem jako důkaz požití alkoh. na pracovišti, pokud chce zaměstnavatel dát zam-ci upozornění s násl. §55 nebo stačí písemné svědectví jiného zam-ce ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2009 12:00

      VH

      Re: prokazování alkoholu na pracovišti
      Dechová zkouška, rozbor krve nebo moči, to vše na pokyn vedoucího zaměstnance, který byl písemně zmocněn k tomu, aby dával zaměstnancům závazný pokyn ke zjištění, zda nejsou pod vlivem návykových látek = svědectví nestačí. U okamžitého zrušení dle § 55 ZP žádné upozornění být nemusí - proč?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).