Hlavní navigace

Jaký kurz u platby soukr.kartou?

  • (neregistrovaný) 193.179.104.---

    18. 3. 2009 9:16

    Zaměstnanec platil v zahr. soukromou kartou dne 23.2.09
    Musím mu to poslat v Kč na jeho účet. Použiju k přepočtu kurz ČNB? Nebo jak mě nutí on, kurz té příslušné banky, kde má kartu? (případně kde to najdu)
    Moc děkuju za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2009 13:46

      Marťa (neregistrovaný) 194.108.137.---

      Re: Jaký kurz u platby soukr.kartou?
      Přepočet výše nároku zaměstnance na cestovní náhrady ...viz § 183 odst. 4 a odst. 5 a § 184 zákoníku práce.
      Pro přepočet výše nároku zaměstnance můžete použí buď kurz z dokladu o směně poskytnuté měny v zahraničí nebo kurz vyhlášený ČNB . Protože zaměstnanci nebyla poskytnuta záloha a tudíž v zahraničí nemohl v nic směnit, použijete k přepočtu kurz ČNB platný v den nástupu zaměstnance na pracovní cestu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).