Hlavní navigace

Restaurace s ubytováním-prosím pomoc

• (neregistrovaný) 88.101.11.---

18. 3. 2009 9:34

Prosím zkušené o radu. Od 5/2008 má FO pronajatý penzion s restaurací. Má dva zaměstnance. Mzdy dělám pravidelně, ale nedonutila jsem ho dávat mi pravidelně doklady. Teď mi přinesl plnou krabici/ jedním slovem"hrůza"/. Roztřídila jsem si to, ale
    nevím, jak z dokladů o nákupu, kde jsou na jednom, jak nápoje,
    potraviny pro kuchyň, tak i úklidové potřeby aj., to zaúčtovat do jednoho řádku, když něco je materiál, něco zboží a něco režie.
    Kdo s tím máte zkušenosti, jak nejlépe na to. Dělám to poprvé.
    Prosím, prosím.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 3. 2009 11:29

EvaR (neregistrovaný) 194.228.216.---

Re: restaurace s ubytováním-prosím pomoc
      Na tyto doklady je lepší účetnictví než evidence,ale snad i v daňové evidenci máte program,který umí rozpisovat položky?
      Jestli ne,tak je to bída a musíte mít víc dokladů.
      Jinak si udělejte u potravin hlavní druhy - potraviny,nápoje alko,nápoje nealko.To mají na FÚ rádi a nezapomeňte porovnat tržby z restaurace s nákupem,aby byla odpovídající marže a pak uděláte zůstatek skladu (měl by být veden i fakticky).V daňové evidenci jsou zaplacené a nespotřebované potraviny daňovým výdajem ve chvíli pořízení.

• 18. 3. 2009 12:50

Květka (neregistrovaný) 88.101.11.---

Re: restaurace s ubytováním-prosím pomoc
      Moc děkuji. Jinak mám program Účto-Tichý. Takže účtovat se to rozděleně musí, i když si majitel evidenci skladu vedede sám a k 31.12. mi dal stav zásob?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).