Hlavní navigace

Jak zaúčtovat příjmy hotovosti?

• (neregistrovaný) 193.179.179.---

19. 3. 2009 9:12

Celý rok 2008 jsme od jedné firmy dostávali hotovost. Bylo to něco jako zloha na práce. Dokladování probíhalo pouze ve formě pokladních dokladů. V prosinci se potom vystavila faktura - vyúčtování, která má být spárována s těmito převody hotovosti. Jak mohu účtovat? Můžu na 211/315 a v prosinci na 311/602, 311/343 a úhradu 315/311?
    Je to hodně podivný postup podle mě, ale daňový poradce mi na začátku roku ty poklaní doklady schválil.
    Díky za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2009 9:33

ales2 (neregistrovaný) 92.62.226.---

Re: Jak zaúčtovat příjmy hotovosti?
      tak se jeste danoveho poradce poptejte, jestli prijate penize nejsou nahodou platby podlehajici odvodu dph. odvadet dph na konci se mi zda nestastne. hlavne kdyz sama rikate, ze to jsou zalohy a na konci se to vyuctuje.

• 19. 3. 2009 9:47

Eva.J. (neregistrovaný) 193.86.182.---

Já mám od svého daň. poradce nakázáno, přijaté platby vždy zdanit! Neproběhne-li tedy vyúčtování zálohy v jednom měsíci... V případě, kdy mám přijaté "zálohy" bez DPH, nazývám je Jistinou (379xxx), ale v tomto případě jistiny vracím v plné výši, jelikož u nich nebylo právě odvedeno DPH, je to sice jak u blbejch posílat peníze tam a zpátky, ale takový je můj postup doporučený DP.

• 19. 3. 2009 9:59

vaseho poradce bych pochvalil. ;o) danoveho poradce tazatele uz ne. marne premyslim, na co to napasovat. jedine nejakou smlouvou s tim ze dph se odvadi jednou rocne. tj. ale zadne faktury by se pak nevystavovali, pac by to vychazelo z te smlouvy.

• 19. 3. 2009 10:09

Petra. (neregistrovaný) 193.179.179.---

Taky bych ho nepochválila, nejraději bych ho i vyměnila, ale to bohužel nezáleží na mě :-) Kdybych věděla, jaké problémy s tím na konci roku budou, v životě bych ho neposlechla, ale brala jsem jeho radu jako svatou. Když je poradce, musí tomu přece rozumět, že... :-( Napadla mě ještě nedokončená výroba, ale na to bych zase nenapasovala účet 121, takže by to nebylo s čím zúčtovat a myslím, že 211/611 asi nelze... Udělám to pravděpodobně tou smlouvou, jak radíte, ale děsím se případné kontroly z FÚ, protože DPH nebyla odvedena jak měla být, mohli by to celé rozporovat.

• 19. 3. 2009 13:13

bohuzel ted nemam cas se podivat, ale pokud proctete zakon kde se pise o datumu zdanitelneho plneni, tak se tam mam za to nekde pise, ze pokud je napr sjednany najem smlouvou, tak se nemusi vystavovat mesicne doklady a myslim si, ze i datum uskutecneni muze byt max do konce zdanovaci obdobi. tj. ze lze odvest jednou za rok a to ale ke konci roku. nevim jestli to neni jenom u najemneho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).