Hlavní navigace

Přeplatky SP+ZP u OSVČ

  • (neregistrovaný) 83.240.28.---

    19. 3. 2009 14:51

    Dobrý den, může mi někdo poradit, jak se v DPFO u OSVČ promítnou částka obdržená jako přeplatek za sociální pojištění?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2009 18:28

      Janina (neregistrovaný) 213.19.8.---

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      Předpokládám, že přeplatky z 2007, tak do řádku 101.

    • 20. 3. 2009 1:47

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 213.220.232.---

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      Samozřejmě, je to názor MF, FŘ, FÚ, daňových poradců etc.

      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=551046

      Názor pana Vladimíra 2 je jiný, jak lehce zjistíte v minulých příspěvcích.


      Hezký den!

    • 20. 3. 2009 14:52

      Vladimír 2

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      Nebo i zde = vyšlo dnes:
      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/SID-3EA9846C-30CE2FC5/cds/KVKDP28012009.pdf
      Zápis z jednání Koordinačního výboru s Komorou daňových poradců ČR konaného dne 28. 1. 2009
      SPECIELNĚ:
      2. Paušální výdaje z pohledu ZDP
      2.1. ZDP v ustanovení § 7 odst. 7 upravuje výši paušálních výdajů, které je možné uplatnit
      k jednotlivým druhům příjmů. V případě poplatníka, který vykonává podnikatelskou činnost
      dle živnostenského zákona, ZDP váže výší paušálního výdaje na konkrétní druh živnosti,

      NJAK NÁM TO KOLIDUJE S VAŠIMI INFORMACEMÍ
      ŽE PANE PVLE?

    • 20. 3. 2009 16:25

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 80.188.72.---

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      Pane Vladimíre 2,

      domníval jsem se, že příchod jara na Vás bude mít blahodárný vliv. Evidentně ne. :-))

      Nevím, co z tohoto výňatku usuzujete.

      Raději si přečtěte bod 2.2.1
      "Pak by v souladu s ustálenou judikaturou NS a ÚS měla platit zásada v pochybnostech ve prospěch daňových
      subjektů, a to i za použití jiných než jazykových výkladů právní normy (viz. např. NSS 6 As 49/2003-46 ze dne 29.12.2004, NSS 2 Afs 30/2003-61 ze dne 29.9.2005, ÚS I. ÚS 138/06 ze
      dne 10.8.2006, NSS 7 Afs 72/2005-81 ze dne 12.10.2006 NSS 5 Afs 68/2007-121 ze dne28.2.2007, ÚS II. ÚS 136/06 ze dne 14.3.2007, ÚS IV. ÚS 650/05 ze dne 16.8.2007, NSS 7
      Afs 22/2007-106 ze dne 27.9.2007, ÚS IV. ÚS 814/06 ze dne 11.1.2008 či ÚS II. ÚS1773/07 ze dne 23.1.2008)."

      Vy se asi domníváte, že např. u zedníka je příjem ze živnosti pouze příjem z jeho zednické činnosti? Kam by jste potom uvedl, že prodal ojeté auto, prodal dům, ve kterém živnost provozoval, měl příjem od pojišťovny za škodní událost etc. Na všechny tyto příjmy také nemá ŽL a přesto jsou to příjmy ze živnosti. S vratkama tzv. "pojištění" je to stejné. Nebo by jste uvedené příjmy účtoval do tabulky E, kterou nesnášíte zase v jiném případě?

      Hezký den a víkend!

    • 20. 3. 2009 17:14

      Vladimír 2

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      >Raději si přečtěte bod 2.2.1
      >"Pak by v souladu s ustálenou judikaturou NS a ÚS měla
      >platit zásada v pochybnostech ve prospěch daňových

      >Vy se asi domníváte, že např. u zedníka je příjem ze
      >živnosti pouze příjem z jeho zednické činnosti? Kam by
      >jste potom uvedl, že prodal ojeté auto, prodal dům, ve
      >kterém živnost provozoval, měl příjem od pojišťovny za
      >škodní událost etc. Na všechny tyto příjmy také nemá
      >ŽL a přesto jsou to příjmy ze živnosti. S vratkama tzv.
      >"pojištění" je to stejné. Nebo by jste uvedené příjmy
      >účtoval do tabulky E, kterou nesnášíte zase v jiném
      >případě?
      >
      >Hezký den a víkend!

      Až budete alespoň něco vědět o tomto problému, ozvěte se. Zde žádné pochybnosti nejsou , příjmy ze živnosti a příjmy z podnikání jsou dva rozdílné pojmy.Prodal dům v OM? Prodal ojeté auto z OM?
      Byly v jeho OM a upaltňoval výdaje s nimi spojené
      ve svém účetnictví (odpisy, výdaje na opravy a provoz) a byly tyto nákkady součástí jeho cenových kalkulací), na základě kterých fakturoval svojii zednickou práci =i např. i s DPH??? Příjmy od pojišťovny byly za
      co - náhtrada škody a co to má společného se zednickou prací? O kousek výše píšete že se řídíte
      názory daň. poradců a stanovisky zaměstnanců MF!
      Ta stanoviska, která jsou uvedena v zápisech jak z prosince 2008 tak z tohoto vám nejsou dost dobré?
      pozn. Ve vámi uvedených právních normách jsou uvedeny situace které popisujete = práce zedníka
      nebo obdoba toho co tvrdíte? K čemu se vztahují v uvedeném zápise vámi citovaná "ustálená judikatura"?
      Snad si ten zápis přečtou i ti co se jich to týká
      Nejdříve získejte alespoň základní znalosti a pak diskutujte.
      Zde by nejvíce platilo již na BC uvedené:
      Když nevíš, neraď. Ale bohužel diskuze je otevřená všem.

    • 20. 3. 2009 23:03

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 213.220.232.---

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      Pane Vladimíre 2,

      Vás je pro účetní práce škoda! Vy jste vhodný pro českou politiku, tam by jste určitě uspěl. :-))

      Opakovaně se Vás ptám: na jaký řádek budete uvádět příjmy zedníka, když prodá ojeté auto, svou nepotřebnou provozovnu, náhradu od pojišťovny? Nebude to náhodou na řádek 101?

      Samozřejmě auto i dům uplatňoval v DE/paušálu, byly součástí jeho cenových kalkulací (stejně jako "pojištění" v 2007).

      Asi to nepochopíte, ale na stejný řádek se uvede i vrácené "pojistné".

      Jen lituji osoby, pro které snad dokonce zpracováváte DP. Asi se bude jednat o dost velkou škodu, kterou jim svou zatvrzelostí a neschopností chápat realitu způsobujete.

      Ale nelámu nad Vámi hůl, třeba umíte něco jiného. :-))

      Hezký den!

    • 21. 3. 2009 14:21

      Libor Kl. (neregistrovaný) 89.24.7.---

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      Pane Pavle, úplně s Vámi souhlasím, on je tak trošičku p. Vladimír, chytrolínek v uvozovkách, to, co umí najít v zákonech a zkopírovat a hodit sem, to mu jde, ale pokud si má věc obhájit vlastními slovy, tak neví, kolik bije. Takže klídek - s ním nemá vůbec cenu o něčem hovořit, natož o účetnictví. Zalistujte v historii a uděláte si obrázek sám.... tímto děkuji všem ostatním, kteří mají trpělivost a pomáhají i začátečníikům a laikům aniž by je ponižovali. Krásný den a heslo dne "Nejhorší srážka, je srážka s volem." Zdravím všechny účetní.....

    • 22. 3. 2009 0:34

      Libor Kl. (neregistrovaný) 89.24.7.---

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      Bavil jsem se sice s p. Pavlem, ne s vámi, ale když se ptáte, ze slušnosti odpovím: Ano vím, 100x více než vy, ale s vámi bych nehovořil ani o sázení brambor, natož o účetnictví. Toť vše....

      Ale jenom z psychologického hlediska by mě zajímalo, co vás vede k tomu používat e-mail veznice.bory@atlas.cz, že by deformace z povolání? Nedej bože, že by jste tam vedl účetnictví, ale já už se v našem státě ničemu nedivím...... toť jediná reakce na vás, jinak mě absolutně nezajímáte......

    • 24. 3. 2009 8:38

      Vladimír 2

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      K problmu zase nic. Nebylo by lepší kdybste "držel hubu"
      když se už necháte nachytat jak obecní vosel i na adresu?
      Pokud zde cokoliv zveřejníte tak se k tomu může vyjádřit kdokoiv
      a pokd se chcete bavit jenom s Pavlem tak si pište jenom přes svoje adresy. To vám taky ještě "nedocvaklo" když toho víte 100x víc? O sázení brambor bych se s vámi taky nebavil, neboť tomu na
      rozdíl od vás nerozumím. Vaše výjevy zde dokumentují, že si to sázení brambor pletete s účetnictvím a nejlépe vám z toho jde nadávání. PS to tu již jednou bylo byl jsem od frekventantky rekvalifikačního kurzu označen titulem "vůl jak anděl" takže od vás nic nového, zřejmě jste ten kurz absolvovali spolu.

    • 24. 3. 2009 12:01

      Libor Kl. (neregistrovaný) 89.24.6.---

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      ..... nic lepšího jsem ani od vás neočekával ... :-))))

      "Inteligenci člověka poznáme nejen z toho, o čem hovoří, ale i jak to umí říci."

      ... toť vše....

    • 24. 3. 2009 18:26

      Libor Kl. (neregistrovaný) 89.24.7.---

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      ...ale :-)))))))))) ... inteligentní člověk má vždy co říci, záleží ale na tom komu, že?? :-))))))))))) toť poslední poznámka k vám......

    • 24. 3. 2009 20:47

      Vladimír 2

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      Ve vašem případě ano ale spíše než komu záleží na tom co. K problému neumíte říci /(pochopitelně inteligentně) nic?

    • 25. 3. 2009 2:16

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 213.220.232.---

      OT: Jen pro Libora
      Pane Libore,

      jedním z problémů pana Vladimíra 2 je, že při studiu zákonů používá pouze gramatický výklad textu a to ještě ne vždy správně. Zdaleka netvrdím, že zákony či jiné zdroje nečte, na rozdíl od mnoha tazatelů nebo dokonce odpovídajících zde.

      Pomíjí však jiné výkladové metody a zejména správní praxi. Neumím posoudit, zda je pomíjí úmyslně nebo o nich ani neví. Ale to není rozhodující. Některé názory má v neprospěch poplatníků a bez ohledu na realitu je zde stále omílá dokola. Pokud se pak vyskytne názor jiný, je agresívní. Ale bylo to s ním před lety horší. :-))

      Snad si někteří čtenáři přečtou i správný výklad zákona a nenechají se názory pana Vladimíra 2 poškodit.

      Hezký den!

    • 21. 3. 2009 22:50

      Vladimír 2

      Re: Přeplatky SP+ZP u OSVČ
      >Vás je pro účetní práce škoda! Vy jste vhodný pro
      >českou politiku, tam by jste určitě uspěl. :-))
      Ne, politiku ne. Jak to říkal známý politik: Mamince neříkejte že jsem politik, ona si stále myslí že se živím poctivě jako klavírista v bordelu.
      >
      >Opakovaně se Vás ptám: na jaký řádek budete uvádět
      >příjmy zedníka, když prodá ojeté auto, svou nepotřebnou
      >provozovnu, náhradu od pojišťovny? Nebude to náhodou na
      >řádek 101?
      Ne - o náhradu škody od pojišťovny sníží výdalje.
      >
      >Samozřejmě auto i dům uplatňoval v DE/paušálu, byly
      >součástí jeho cenových kalkulací (stejně jako
      >"pojištění" v 2007).
      Jak =uplatňoval v DE/paušálu,=???
      V DE = prodal a příjmy jsou příjmy ze živnosti.
      V "paušálu" přeci podle zdejších ů" nemá majetek
      tak co mohl prodat???

      >Asi to nepochopíte, ale na stejný řádek se uvede i
      >vrácené "pojistné".
      Ne to nepochopím, přeplatek byl vrácen dle §5/6
      což zase nepochopíte vy že to není příjem ze živnosti.

      Pomalu se připravte na příští rok kdy budou aktuální přeplatky NA SILN. DANI.
      pomalu trenujte na podobném problému
      - vratka za elektriku apod. po skončení podnikání a jak v Přehledech
      - stejná vratka při uplatnění r. 2008 dle §24 a r. 2009 dle 7/7
      - vratka siln. daně 748 - " -
      možno spesřit zápočtem proti DPH 705 nebo dani z příjmů 721
      obdoba ponechání záloh na SP v r. 2008

      případně podobné lahůdky abychom příští rok měli alespoň nové tema !
      Možná vám v tom pomůže i pan Libor.

      >Jen lituji osoby, pro které snad dokonce zpracováváte
      >DP. Asi se bude jednat o dost velkou škodu, kterou jim>svou zatvrzelostí a neschopností chápat realitu
      >způsobujete.

      Nemusíte litovat, jsou spokojeni a dobře mě za to platí
      a hlavně nemají žádné problémy.

      >Ale nelámu nad Vámi hůl, třeba umíte něco jiného.
      >:-))
      To si buďte jist.
      >Hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).