Hlavní navigace

Prodej dřeva - musí podat přiznání?

  • (neregistrovaný) 88.101.164.---

    20. 3. 2009 12:59

    Student prodá dřevo živnostníkovi z vlastního lesa za 70 000,-. Má povinnost podat daňové přiznání, když daň stejně bude 0,-? Jiný příjem neměl.
    Mám tušení, že ten živnostník má povinnost hlásit Fú, že měl občan příjem vyšší jak 40 000,- nebo to už není?

    Dohaduji se tu s celou rodinou šéfa, jde o jeho syna. Ale jestli ho ten živnostník nahlásí, tak aby nebyl pak v průšvihu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2009 13:17

      bla (neregistrovaný) 85.71.158.---

      Re: prodej dřeva - musí podat přiznání?
      Jedná se zřejmě o příležitostný výdělek, který ale přesáhl 20 tis. /rok, takže daňové přiznání ano.
      Součinnost třetích osob stále platí - má se hlásit nad 40 tis.

    • 20. 3. 2009 13:57

      ajinka (neregistrovaný) 88.146.138.---

      Re: prodej dřeva - musí podat přiznání?
      Má se hlásit nad 40.000 Kč u jedné osoby? Já mám zase za příležitostnou činnost vyplacené vždy 5-6.000 Kč, kdy se nejedná o podnikatele, tudíž nemusí podávat daňové přiznání. Mám jich kolo dvaceti takových človíčků. Mám to někde hláisit?

    • 21. 3. 2009 8:05

      Hahah (neregistrovaný) 85.71.153.---

      Re: prodej dřeva - musí podat přiznání?
      Pokud je ten les jeho musí zdanit podle §10 a může si odečíst paušál na výdaje 80%, ale zdanit musí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).