Hlavní navigace

Priznani OSVC

  • (neregistrovaný) 89.102.88.---

    21. 3. 2009 20:51

    Dobry den, prosim o radu. Kdyz je fyz.osoba podnikatel, kdy podnikani je jen vedlejsi cinnosti a ze zamestnaneckeho prijmu mel jen 667,- Kc zdaneno srazkovou dani ve vysi 135,- Kc, protoze po zbytek roku byla na rizikovem tehu, uvadim i tyto castky do danoveho priznani? A zmeni mi to nejak i ztratu z podnikani?
    A jeste jedna vec, kdyz vznikne podnikateli vratka na bonusech za dite, musi se krome priznani jeste vyplnit nejaky jiny formular? Jako zadost, aby mu to vratili?
    Diky moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2009 21:32

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Priznani OSVC
      srážková daň je konečná a do přiznání se neuvádí,žádost o vyplacení bonusů (je na něj nárok pokud příjmy jsou alespoň 48.000,- Kčs úrok) se napíše na poslední stranu DP kde je žádost :
      ŽÁDOST O VRÁCENÍ PŘEPLATKU NA DANI Z PŘIJMU FYZICKÝCH OSOB

    • 21. 3. 2009 21:40

      Tereza (neregistrovaný) 89.102.88.---

      Re: Priznani OSVC
      Diky moc. Takze kdyz mel prijmy jen 30 000 za rok a uplatnoval by si dve deti (jedno cely rok a druhe 4 mesice), tak mu nic nedaji? Kdyz jsem to zadala do priznani, tak mi vyslo, ze by mu meli na bonusech vyplatit ten rozdil, tj. cca 14 tisic. Takze nic nedostane?

    • 21. 3. 2009 21:58

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Priznani OSVC
      Zákon o dani z příjmů § 35c
      (4) Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem podle § 6, 7, 8 nebo § 9 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy stanovené pro zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou k počátku příslušného zdaňovacího období a neupravené s ohledem na odpracovanou dobu a další okolnosti, podle zvláštního právního předpisu upravujícího výši minimální mzdy111) (dále jen "minimální mzda"); u poplatníka, který má příjmy pouze podle § 9 nesmí výdaje převýšit tyto příjmy. Do těchto příjmů se nezahrnují příjmy od daně osvobozené, příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).