Hlavní navigace

Podání daň. přiznání v ČR!!!

  • (neregistrovaný) 195.39.100.---

    23. 3. 2009 13:00

    Dobrý den, prosím o radu (ať vím co mám dělat), zda musím (dle zákona) podat daň. přiznání v ČR, když mám pouze za rok 2008 příjmy ze zahraničí - konkrétně z Polska? Nebo zda je možné se na někoho obrátit s tímto dotazem - na koho?
    Mockrát děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2009 13:31

      Míša (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: Podání daň. přiznání v ČR!!!
      Pokud máte příjmy jen ze závislé činnosti v polsku pak nemusíte dle §38g odst.2 zákona o daních z příjmů podávat daňové přiznání, neboť tyto příjmy jsou podle §38f vyjmuty ze zdanění.

    • 23. 3. 2009 15:09

      PL (neregistrovaný) 195.39.100.---

      Re: Podání daň. přiznání v ČR!!!
      Takže i když se jedná o příjmy ze záv.činnosti, tak jej podávat nemusím? V zákoně je to totiž chaoticky nypsáno.
      Děkuji mockrát

    • 23. 3. 2009 16:21

      Míša (neregistrovaný) 89.103.4.---

      Re: Podání daň. přiznání v ČR!!!
      Podle mého názoru a výše uvedeného paragrafu ne pokud se tedy jedná o příjmy ze zaměstnání a žádné jiné příjmy z ČR nemáte

    • 25. 3. 2009 23:39

      Tereza (neregistrovaný) 83.4.103.---

      Re: Podání daň. přiznání v ČR!!!
      Musím oponovat - §38g odst.2 neříká, že není povinnost podat přiznání v ČR. Pouze říká, že: Rovněž není povinen podat daňové přiznání poplatník, jemuž plynou pouze příjmy ze závislé činnosti a funkční požitky ze zahraničí, které jsou podle § 38f vyjmuty ze zdanění. A příjmy z Polska vyjmuty ze zdanění nejsou. Existuje smlouva o zamezení dvojího zdanění, ale přiznání se jednoznačně musí podat!!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).