Hlavní navigace

Dodanění životního pojištění?

• (neregistrovaný) 90.179.176.---

24. 3. 2009 12:21

Dobrý den, mám několik zaměstnanců, kteří si několik let po sobě uplatňovali odpočet ze zák. daně pojistné na souk. životní pojištění. Letos si ho již neuplatnili. Jde mi o to, jestli jim mohu provést RZ, když nevím, jestli jim např. jenom nepřišlo potvrzení z pojišťovny nebo to prostě uplatnit už nechtějí. Musejí to vůbec uplatňovat stále? Děkuji za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2009 13:15

mzdovka (neregistrovaný) 212.47.30.---

Re: Dodanění životního pojištění?
      Nechte je do daň.prohlášení napsat,co je s živ.pojištěním .. pokud napísou,že pojistka není zrušena,jen nechtějí uplatňovat,pak uděláte RZ, pokud ale pojistku zrušili a součet předchozích uplatňovaných částek za minulá období je více jak 6 000 musí padat DaP a dodanit .. v každém případě je na to upozorněte,protože FÚ na zrušené pojistky přijde ..

• 24. 3. 2009 13:37

J. (neregistrovaný) 90.179.176.---

Děkuji za odpověď. Já jsem je upozornila. Stačí, když bude kolonka v prohlášení na zadní straně u živ. prohlášení proškrtnutá? Těžko teď ty lidi dohledám. A FÚ by musel udělat kontrolu u mne, nebo to zjistí i nějak jinak? Děkuji

• 24. 3. 2009 13:49

mzdovka (neregistrovaný) 212.47.30.---

nechávám je to napsat na str. 3,do toho bílého velkého okénka
      např. 2008 - zrušení ŽP /nebo neuplatnuji dále ŽP/ .. aby to bylo černý na bílým .. FÚ dostává echo od pojišťoven .. už jsem se setkala,že přišel zaměstnanec,že ho FÚ vyzval,aby dodanil ŽP,po upozornění z pojišťovny ..

• 24. 3. 2009 14:35

Máša (neregistrovaný) 90.179.219.---

Re: a kolik let zpětně?
      Prosím Vás a jak zjistí daný člověk několik let dozadu jestli si to uplatňoval v daň. přiznání, když tyto přiznání nemá. Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).