Hlavní navigace

Daňové přiznání PROSÍM

• (neregistrovaný) 90.176.147.---

24. 3. 2009 17:44

Dobrý den,
    známý mi na poslední chvíli dal, abych mu udělal daň. přiznání za 2008.
    1)V lednu-dubnu měl zaměstnavatele, u kterého měl klasický prac. poměr, ale neměl u něho podepsané prohlášení (neuplatňoval slevu na poplatníka- v jednotlivých měsících měl ale příjem větší než 5000 Kč, takže předpokládám, že mu byla sražena asi zálohová daň a pak mu zaměstnavatel srážel SP a ZP).
    2) V květnu a červnu byl u zaměstnavatele, kde měl tak malý příjem, že mu zaměstnavatel strhával SP a ZP (měl prohlášení podepsané a proto tedy nulový odvod daně).
    3)Pak nastoupil do skláren (příjem za září do dnes nedostal) a pak šel na ÚP a tam je do teď.
    4)V jednom měsíci byl u jednoho zaměstnavatele současně s evidencí ÚP zaměstnán na dohodu o provedení práce a protože si nevydělal ani 4000 a neměl podepsané prohlášení, zaměstnavatel mu strhl srážkovou daň.

Jestli to dobře chápu, budu mu do daňového přiznání počítat příjem od prvního a druhého zaměstnavatele že? S tím ze skláren počítat nebudu, protože mu příjem nebyl vyplacen a s tím na dohodu o provedení práce také ne, protože tam jde o srážkovou daň a ta do daňového přiznání nepatří že? Chápu to dobře?

MOC VÁS PROSÍM CO NEJDŘÍVE O RADU!!!!!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2009 18:08

K2 (neregistrovaný) 195.113.82.---

Re: daňové přiznání PROSÍM
      Taky bych to tak viděla, ale copak on nemá od 1. a 2. potvrzení ?? Že "předpokládáte"...

• 24. 3. 2009 18:25

Renata (neregistrovaný) 94.138.100.---

Měl by přinést potvrzení o zdanitelných příjmech i ze skláren (tam bude mít do daňového přiznání 0). Pokud mu potom někdy sklárny doplatí, bude muset opět podat daňové přiznání.

• 24. 3. 2009 18:36

jaroslav2 (neregistrovaný) 90.176.147.---

Děkuji Vám moc za odpovědi. Myslel jsem si to. Sklárny ani druhý zaměstnavatel (dohoda o pp) mu potvrzení nevystavily. Děkuji ještě jednou moc, nebyl jsem si jistý!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).