Hlavní navigace

OT problemova kolegyne

• (neregistrovaný) 90.182.196.---

25. 3. 2009 7:09

Prisla k nam nova kolegyne ucetni. Prvni 3 mesice (zkusebni doba) bylo vse O.K. Po zkusebni dobe se vse zmenilo. Zacala po me rvat, odsekavat a pomlouvat po firme. Doslo to tak daleko,ze sefovi zacala namlouvat ze pujdu na materskou. Uz jsem byla i u sefa, kde se resil problem materske.
    Ted chodim se stresem do prace (ne co se tyce pracovnich zalezitosti),ale kvuli kolegyni.
    Premyslela jsem jak, problem resit a napadly me pouze tyto moznosti
    1. zkusit si na tuto situaci zvyknout (coz nevim jestli je vubec mozne)
    2. pokusit se otehotnet (coz jsme zatim nechteli, a i kdybych otehotnela, tak by asi nebylo dobre, kdybych se takhle stresovala tehotna).
    3. zmenit praci - praci mam rada, s lidmi ve firme vychazim a hledat praci v teto nejiste dobe?
    Poradite jak byste situaci resili vy?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2009 8:30

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: OT problemova kolegyne
      Takovéhle situace bývají složité... A jak s ní vycházejí ostatní? Nepíšete, jak velká vaše firma je - odhaduju, že asi spíš větší, v malé firmě bývají vztahy přehlednější. Taky záleží na tom, jak vás váš šéf a okolí vidí, jestli jsou s vámi spokojeni. Důležité je i to, jaká jste vy, jak jste odolná, jak moc vás atmosféra ovlivňuje... Zkusila bych o tom promluvit s nějakým kolegou, ke kterému mám důvěru, a požádat ho o pomoc a podporu. Hlavně bych se snažila pracovat co nejlíp, udržet na uzdě emoce, nenechat se zatáhnout do jiných sporů než pracovních (a i v těch si zachovat chladnou hlavu) a pokud to jde, klepů si nevšímat. Což se všechno hezky říká, ale žít to je těžké. Někdy ale opravdu není jiné řešení, než odejít, což vám samozřejmě nepřeju. Držím palce, aby to dobře dopadlo.

• 25. 3. 2009 8:44

Kamilka (neregistrovaný) 90.182.196.---

jsme vetsi firma, cca 35 THP pracovniku. S ostatnimi ve firme vychazim bez problemu. Dekuji Vam za radu, snad se to treba samo nejak uklidni

• 25. 3. 2009 11:53

K. (neregistrovaný) 90.176.233.---

No, řekla bych že paní má asi velký mindrák a dle mého se Vás chce asi rychle zbavit a pravděpodobně pokukuje po vaší pozici pro sebe popř. pro svoji dceru, kamarádu, matku. Dovolí si jen to co jí dovolíte vy.Nad těmito "čecháčky" jak já říkám musíte být nad věcí a hlavně nepadnout na jejich "podúroveň".
      Musíte jí ukázat že takto se s Vámi bavit nebude a jasně jí to dát na jevo a hlavně si držte svoji tvář a hrdost to je nejdůležitější jakmile totiž tyhlety "harpie" zjistí že jste slabší hned na tom chtějí profitovat a příživničit.Tak hodně štěstí a sil.

• 25. 3. 2009 14:39

(neregistrovaný) 82.114.193.---

Mám již takovou zkušennost za sebou. Nejsem příznivcem bojů. Ale vztah se zlepšil jakmile jsem změnila přístup k ní. Našla jsem si na ni něco co se mi líbílo /každý to něco má/a to mi pomohlo se k ní chovat přívětivě a slušně. Tyhle lidi to vycítí jak to myslíte- musíte to myslet vážně. Změnila přístup jak mávnutím kouzelného proutku. A já jsem se cítila úžasně-jako vítěz, hodně mě to posílilo. Podotýkám že to bylo těžké tento přístup, když nejradši bych ji zabila. Určitě neutíkejte z boje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).