Hlavní navigace

Silniční daň x sleva - nárok?

  • (neregistrovaný) 217.195.162.---

    25. 3. 2009 7:50

    Jsme nezisková organizace a vlastníme několik osobních aut, za které platíme silniční daň, ale nepoužíváme je k podnikání. Máme nárok na slevu ze silniční daně ano či ne?
    Díky za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2009 10:48

      Máša (neregistrovaný) 90.179.219.---

      Re: silniční daň x sleva - nárok?
      Nevím jak je to u neziskovek, ale u podnikatelů, pokud auto není používáno k podnikání, tak nemusí platit silniční daň i když mají auto v majetku, dokazuje se tak, že není jezděno v knize jízd, žádný benzín ani opravy. Zkuste zde ve vyhledávači, ale jak je to u vás nevím.
      Zák. o silniční dani :§2 odst. 1 .......jsou-li používána.........

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).